انتقاد روسیه از استقرار سلاح های اتمی آمریکا در کشورهای غیراتمی

به گزارش ساری فان، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید نمود که آمریکا عمدا در زمینه طرحهای خود برای استقرار سلاحهای اتمی جدید در نقاط دیگر دنیا سکوت می نماید.

انتقاد روسیه از استقرار سلاح های اتمی آمریکا در کشورهای غیراتمی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به انتشار گزارش وزارت خارجه آمریکا در سال 2021 در زمینه انطباق با معاهده منع تکثیر و خلع سلاح هسته ای گفت: واشنگتن عمدا در زمینه طرح خود برای استقرار سلاحهای اتمی جدید سکوت می نماید.

وی اضافه نمود: در گزارش جدید وزارت خارجه آمریکا هیچ چیزی درباره تغییرات ساختاری در ارتباط با امنیت اروپا در نتیجه توسعه زیرساختهای نظامی استراتژیک ناتو نزدیک مرزهای روسیه و همچنین طرحهای خود ایالات متحده برای استقرار سلاحهای اتمی جدید چیزی نمی گوید.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، زاخاروا اضافه نمود: اتهامات ایالات متحده علیه روسیه در زمینه کنترل تسلیحات بی پایه و اساس است و به عنوان پوششی برای اقدامات مخرب واشنگتن عمل می نماید. روسیه نسبت به رفتار آمریکا در زمینه مشکل سلاحهای اتمی استراتژیک بدبینانه برخورد می نماید.

پیش از این سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه خواهان خودداری آمریکا از استقرار سلاح هسته ای در کشورهای متحد خود شده بود که قدرت هسته ای محسوب نمی شوند.

ریابکوف تاکید نموده بود، بدیهی است که این مساله منجر به بی ثباتی اوضاع می گردد و علاوه بر آن ریسک های جدید پدید می آید. این اقدام نقض بندهای اول و دوم پیمان منع انتشار سلاح هسته ای است.

وی گفت: ما امیدواریم که آمریکا از استقرار سلاح هسته ای در کشورهای غیرهسته ای متحد خود و آموزش هسته ای نظامیان این کشور که نقض پیمان ان. پی. تی محسوب می گردد، صرف نظر می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1017

به "انتقاد روسیه از استقرار سلاح های اتمی آمریکا در کشورهای غیراتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روسیه از استقرار سلاح های اتمی آمریکا در کشورهای غیراتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید