ارتش چین به ناوشکن آمریکایی هشدار داد

به گزارش ساری فان، ارتش چین از رهگیری و هشدار به یک فروند ناوشکن آمریکایی که وارد آب های سرزمینی پکن در دریای جنوبی چین شده بود، اطلاع داد.

ارتش چین به ناوشکن آمریکایی هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش چین امروز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام نمود که نیرو های این کشور یک کشتی جنگی آمریکایی را که وارد آب های نزدیک جزایر پاراسل در دریای جنوبی چین شده بود، دنبال نموده و به آن هشدار داده اند.

فرماندهی محدوده جنوب ارتش آزادی بخش خلق چین در این باره گفت که ناوشکن یو اس اس بنفولد به طور غیرقانونی و بدون اجازه وارد آب های سرزمینی چین شد و حاکمیت این کشور را نقض کرد و نیرو های دریایی و هوایی چین کشتی مذکور را رهگیری کردند.

فرماندهی مذکور ادامه داد: ما رسما از طرف آمریکایی می خواهیم که فورا این گونه اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند، در غیر این صورت متحمل عواقب جدی حوادث پیش بینی نشده خواهد شد.

این در حالی است که نیروی دریایی آمریکا ضمن تایید این مطلب که ناوشکن بنفولد در آن منطقه حضور داشته است، مسئله ورود به آب های سرزمینی و در پی آن هشدار و رهگیری را رد کرد.

مارک لنگفورد فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای گفت: اظهارات ارتش چین درباره این عملیات اشتباه است.

وی در بیانیه اش مدعی شد که ناوشکن مذکور آنچه به زعم نیروی دریایی آمریکا، عملیات آزادی ناوبری مطابق با قوانین بین المللی می خواند، انجام داده و سپس به انجام عملیات عادی خود در آب های بین المللی ادامه داده است.

نیروی دریایی آمریکا در دریای جنوبی چین و منطقه ها اطراف جزیره تایوان حضور چشمگیری پیدا نموده است و به ویژه عملیات های متعدد در این منطقه ها و در تنگه تایوان انجام می دهد که در بیشتر موارد حریم آبی و سرزمینی پکن را با ادعای آزادی ناوبری و کشتیرانی در آب های آزاد نقض می نماید.

هدف این اقدامات به چالش کشیدن قدرت فزاینده چین در راستای سیاست ایندوپاسیفیک واشنگتن است.

آمریکا و شرکای غربی اش در سال های اخیر در راستای سیاست های تنش برانگیز ایندوپاسیفیک واشنگتن برای به چالش کشیدن قدرت رو به افزایش چین و علی رغم ادعای احترام به اصل چین واحد، سعی در تحریک جریان های جدایی طلب در منطقه ها تابع چین ازجمله تایوان، تبت و هنگ کنگ دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1418

به "ارتش چین به ناوشکن آمریکایی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش چین به ناوشکن آمریکایی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید