آمریکا: به ایران مشوق یکجانبه پیشنهاد نمی کنیم!

به گزارش ساری فان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه پنج شنبه (به وقت واشنگتن) در یک نشست خبری خطاب به خبرنگاران گفت: ما برای تهییج ایرانیان به آمدن به پای میز مذاکره هیچ گونه رفتار یا مشوق یکجانبه ای پیشنهاد نخواهیم داد. اگر ایرانیان تحت تأثیر این باور و برداشت باشند که، در نبودِ حرکتی از سوی آنها برای ازسرگیری پایبندی کامل به (توافق هسته ای)، ما مساعدت ها یا رفتارهای یکجانبه پیشنهاد خواهیم داد، خُب این یک سوءبرداشت است.

آمریکا: به ایران مشوق یکجانبه پیشنهاد نمی کنیم!

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در ادامه اضافه نمود: هر زمان دو طرف در پای میز مذاکره حاضر شوند، واشنگتن این اقدام را به مثابه برداشتن گام هایی از سوی دو طرف به سمت پایبندی مجدد به توافق [هسته ای ایران] مدنظر قرار خواهد داد.

پرایس در ادامه اظهارات خود با تکرار شروط نابجا و قلدرمآبانه آمریکا برای بازگشت به برجام مدعی شد: اگر و تنها اگر تهران به پای میز مذاکره بیاید، ما نیز به پای میز مذاکره خواهیم آمد، ما نیز آماده خواهیم بود تا در خصوص طرح های پیشنهادی که به بازگشت دو طرف به جهت پایبندی متقابل به این توافق کمک می کند، بحث و مصاحبه کنیم. در نهایت این جایی است که ما می خواهیم به آن برسیم: پایبندی در برابر پایبندی.

این در حالی است که ساعاتی پیش، ایلهان عمر نماینده دموکرات ایالت مینه سوتا آمریکا با مطرح کردن سوالاتی از آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور در خصوص توافق هسته ای با ایران، موضع دولت بایدن در خصوص برجام را به چالش کشید.

براساس این گزارش، ایلهان عمر در جریان برگزاری نشست مشترک کمیته روابط خارجی سنا با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، این پرسش اساسی را از او پرسید که با توجه به اینکه ما طرفی بودیم که از توافق هسته ای ایران خارج شدیم. چرا ما نباید نخستین طرفی باشیم که نخستین گام را برای بازگشت به برجام برمی داریم؟!

لازم به ذکر است که کاخ سفید از قصد دولت آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای ایران موسوم به برجام- که دولت سابق این کشور از آن خارج شد- خبر می دهد؛ اما تا به امروز هیچ گام عملی در این جهت برنداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 991

به "آمریکا: به ایران مشوق یکجانبه پیشنهاد نمی کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: به ایران مشوق یکجانبه پیشنهاد نمی کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید