پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 مهر 1400

به گزارش ساری فان، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی آفتابی پیش بینی می گردد. فردا 20 مهرماه 1400 هوای تهران آفتابی و کمی ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 مهر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 20 و 12 درجه است. نقشه های هواشناسی از افزایش محسوس دمای هوا تا روز پنجشنبه در تهران خبر می دهند.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست درجه به مرور و در طول روز به دوازده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 21 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (20 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (21 مهرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (22 مهر) با حداقل دمای 14 درجه و با حداکثر دمای 27 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی تازه را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا هم در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (19 مهر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (20 مهرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (20 مهرماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا تا روز سه شنبه افزایش تدریجی آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در استان های تهران و البرز پیش بینی می گردد.

در نوار شرقی کشور به ویژه زابل و بعلاوه بخش هایی از استان های اصفهان، کرمان و یزد وزش باد شدید با احتمال گردوخاک پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1256

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 مهر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 20 مهر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید