پشت فرهاد را خالی نکنید

به گزارش ساری فان، باید معلوم گردد مجیدی می تواند استقلال را راهنمایی کند یا نه. برای محک خوردن این مربی حداقل یک فصل زمان ضروری است. نه با چهار تا موفقیت باید از ستاره سوم حرف زد و نه با دو تا شکست باید مایوس و ناامید شد. فوتبال فراز و فرود دارد. این طور نیست که ایام همواره به کام باشد، بنابراین نباید امروز مجیدی را برانیم و فردا دوباره به فکر بازگرداندنش باشیم.

پشت فرهاد را خالی نکنید

به گزارش خبرنگاران، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: کسب تنها یک پیروزی در 6 بازی اخیر به شدت فرهاد مجیدی را زیر فشار گذاشته است. در این میان به ویژه شکست استقلال در داربی تهران بسیار برای طرفداران سخت بود و باعث اوج گیری نقدها از مجیدی شد. نکته کلیدی تر داستان این است که فرهاد بعد از جدایی فراز کمالوند نتوانسته تیمش را جمع وجور کند و به این ترتیب خیلی ها در خصوص توانایی های فنی او دچار تردید شده اند. با این حال دست کم سه علت وجود دارد برای این که استقلالی ها همچنان به فرهاد مجیدی اعتماد نمایند و اجازه بدهند او کارش را انجام بدهد.

علت اول: این سومین مقطع است که مجیدی راهنمایی استقلال را بر عهده گرفته. در هیچکدام از این سه مقطع هم خود او شانس یارگیری و بستن تیمش را نداشته است. مجیدی ابتدا اواخر لیگ هجدهم به جای وینفرید شفر مربی موقت استقلال شد، پس از آن در نیم فصل دوم لیگ نوزدهم جای آندره آ استراماچونی را گرفت و حالا هم در لیگ بیستم به جای محمود فکری استقلال را راهنمایی می نماید. در تمام طول این مدت تنها یک بازیکن با نظر او جذب شده که آن هم آرمان رمضانی است. حتی برای همین پست هم ابتدا مجیدی امین قاسمی نژاد را خواسته بود اما باشگاه نتوانست این بازیکن را برایش بگیرد. اگر چه استقلال در حال حاضر تیم بدی نیست و مهره هم زیاد دارد اما به هر حال سرمربی تیم حق دارد طبق نظر خودش بازیکن جذب کند. بنابراین ضروری است در قضاوت ها راجع به مجیدی این نکته مورد توجه قرار بگیرد. او حتی اگر امروز یک دفاع وسط خوب هم داشت، شاید خیلی از مسایل تغییر می کرد.

علت دوم: مجیدی طی دوران حضورش در استقلال کمی هم بدشانس بوده است. به هر حال قرعه این تیم در آسیا دشوارتر از پرسپولیس بود و اجازه نفسگیری به آبی ها نداد. این تیم حتی در جام حذفی هم بداقبال بوده؛ جایی که آبی پوشان در دو مرحله ابتدایی به دو تیم لیگ برتری پیکان و ذوب آهن خوردند اما پرسپولیس با دو تیم دسته دومی روبرو شده است. به علاوه حتی عملکرد خود قرمزها هم در این فصل نوسان زیادی داشته و این طور نبوده که همواره درخشان بوده باشد. همین حالا پرسپولیس از 10 بازی بیرون از خانه اش تنها 2 پیروزی کسب نموده که آمار قابل قبولی نیست پس باید کمی سطح انتظارات از مجیدی را تعدیل کرد و از حجم فشارها روی او کاست.

علت سوم: فرهاد مجیدی یکی از مهم ترین سرمایه های استقلال است. او همواره تمایل شدیدش را به سرمربیگری نشان داده و در عمل هم این موضوع را ثابت نموده است. به هر حال استقلالی ها باید یک بار تکلیف او را روشن نمایند. رفت و برگشت بیش از این، طبیعتا نمی تواند منطقی باشد. بالاخره باید معلوم گردد مجیدی می تواند استقلال را راهنمایی کند یا نه. برای محک خوردن این مربی حداقل یک فصل زمان ضروری است. نه با چهار تا موفقیت باید از ستاره سوم حرف زد و نه با دو تا شکست باید مایوس و ناامید شد. فوتبال فراز و فرود دارد. این طور نیست که ایام همواره به کام باشد، بنابراین نباید امروز مجیدی را برانیم و فردا دوباره به فکر بازگرداندنش باشیم. اجازه بدهید فرهاد یک دوره کامل، با حمایت لازم کارش را انجام بدهد و عیارش تعیین گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1154

به "پشت فرهاد را خالی نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت فرهاد را خالی نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید