وقتی مسائل قلبی هنگام بارداری سراغتان می آید

به گزارش ساری فان، زنان باردار در برابر انواع بیماری هایی که می تواند جان آن ها و فرزندشان را تهدید کند، آسیب پذیر هستند. بارداری می تواند سیستم قلبی و گردش خون مادر را تحت تأثیر قرار دهد و ممکن است خطرات جدی برای زایمان و عوارض طولانی مدت و جدی برای مادر ایجاد کند.

وقتی مسائل قلبی هنگام بارداری سراغتان می آید

به گزارش، قلب یک زن باردار باید دو برابر کوشش کند تا خون را در بدن خود و همچنین جنین به گردش درآورد. حتی مادران سالم هم ممکن است در دوران بارداری مسائل قلبی را تجربه نمایند. زایمان نیز می تواند فشار جدی روی قلب ایجاد کند. بعضی مسائل قلبی شایع که زنان باردار تجربه می نمایند:

این ناهنجاری بین زنان باردار بسیار متداول است. به دلیل بی نظمی در پمپاژ قلبی، این موضوع طبیعی است و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست.

به دلیل افزایش فشار خون و جریان خون در بدن یک زن باردار، زنان متولد شده با مسائل قلبی می توانند نوزادانی با نقص قلبی مشابه به جهان بیاورند. تولد زودرس نیز یک خطر محسوب می گردد.

نقص در دریچه های قلبی، خطر ابتلا به اندوکاردیت، عفونت دریچه های قلبی و اندوکارد را افزایش می دهد. بدن یک زن باردار برای اطمینان از ایمنی، راحتی و تغذیه جنین، دستخوش تغییراتی می گردد. سیستم قلبی و عروقی یکی از سیستم هایی است که دچار تغییرات زیادی می گردد. این موضوع به نوبه خود می تواند روی سلامت قلب و عروق و سلامت عمومی فرد تأثیر بگذارد. تغییر در سیستم گردش خون و قلب و عروق در سه ماه اول بارداری آغاز می گردد، به طور معمول درسه ماه دوم اوج می گیرد و در سه ماه سوم یا پس از زایمان رفع می گردد.

تجویز دارو در دوران بارداری بسیار مهم و جدی است چرا که روی نوزاد هم تأثیر می گذارد. در مواردی که زن باردار در دوران بارداری دچار بیماری قلبی گردد، برای تشخیص و درمان باید به یک پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کند.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 64

به "وقتی مسائل قلبی هنگام بارداری سراغتان می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی مسائل قلبی هنگام بارداری سراغتان می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید