واژه سلفی چیست و از کجا آمده؟

به گزارش ساری فان، سلفی(Selfie) به عکسی گفته می شود که یک فرد با موبایل یا وب کم از خود و یا خود و همراهانش ثبت می کند. معادل فارسی سلفی خود عکس می باشد.

واژه سلفی چیست و از کجا آمده؟

واژه Selfie مدتی است که بسیار فراگیر شده و به وفور در شبکه های اجتماعی استفاده می شود. این واژه حتی به فرهنگ لغات آکسفورد هم وارد شده است. جالب اینکه اکسفورد واژه سلفی را به عنوان واژه سال 2013 اتنتخاب کرد! به گفته آن ها، استفاده از این واژه در سال 2013 ، 17 هزار بار نسبت به سال 2012 رشد داشته است.

سلفی چیست؟

سلفی به عکسی اطلاق می شود که یک فرد با یک تلفن همراه یا وب کم از خود و یا خود و همراهانش ثبت می کند و آن را در یک سایت یا شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارد. به گزارش CCN واژه سلفی برای نخسیتن بار در 13 سپتامبر سال 2002 و در یک چت روم به کار رفته است. در این سال یک مرد استرالیایی با بارگذاری یک سلفی از خودش، از دیگر کاربران به خاطر فوکوس نبودن وب کم و واضح نبودن عکس (به دلیل مستی) عذرخواهی کرده و یاد آور شده که این عکس، یک سلفی است. با این حال 9 سال طول کشید تا از این واژه برای نشان گذاری عکس های سلفی استفاده شود.

در 16 ژانویه 2011 بود که کاربری بنام جنیفر لی برای نشان گذاری یک عکس از این واژه استفاده کرد. در اینستاگرام با جستجوی هشتگ Selfie درمی یابید که بیش از 150 میلیون عکس با هشتگ سلفی نشانه گذاری شده است.

اولین عکس سلفی جهان

با تمام این احوال، اولین عکس سلفی سال های سال پیش و در 1839 گرفته شد. این عکس را عکاسی به نام رابرت کورلنیوس از خودش گرفته است. ثبت چنین عکسی با توجه به فناوری آن دوران بین سه تا 15 دقیقه زمان برده است.

چند نکته جالب راجع به عکاسی سلفی

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران موبایل هستید که به عکس برداری Selfie از خود و جمع دوستانتان علاقه دارید و تصاویر سلفی زیادی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، احتمالا خواندن این مطلب برای شما جالب خواهد بود.

حالت سر بانوان هنگام برداشت سلفی:

طبق یک پژوهش که نتایج آن در نشریه نشنال جئوگرافیک منتشر شده است، اغلب بانوان برزیلی هنگام برداشت یک سلفی، به طور میانگین 17 درجه سرشان را به سمت پایین متمایل می کنند. بانوان نیویورکی هم حدود 10 درجه موقع ثبت سلفی سرشان را پایین می گیرند.

سلفی بیشتر، محبوبیت کمتر:

آخرین بررسی ها بر روی سلفی های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک نشان می دهد که هر چه تعداد سلفی های به اشتراک گذاشته شده از یک فرد افزایش می یابد، واکنش مخاطبین کمتر و کمتر می شود. چنین عکس هایی لایک کمتری می گیرند!

خانم ها مشتریان پرو پا قرص سلفی:

نشنال جئوگرافیک در ادامه بررسی از کاربران در شهرهای نیویورک، بانکوک، برلین و مسکو به این نتیجه رسیده که بانوان بیش از آقایان به دریافت سلفی علاقه دارند. متوسط سن خانم های سلفی باز نیز از متوسط سن مردان پایین تر است. در بانکوک زنان سلفی گیر به طور متوسط 20 سال و مردان ثبت کننده سلفی به طور متوسط 23 سال دارند. این آمار برای نیویورک که بالاترین متوسط سن ثبت سلفی را دارد به ترتیب 24 سال برای زنان و 27 سال برای مردان است.

شادترین و غمگین ترین سلفی ها:

سلفی های منتشر شده از کارابران در بانکوک در مجموع سلفی های شادتری بوده اند و در نقطه مقابل سلفی های مردمان مسکو و برلین چهرهای غمگین تری را به تصویر کشیده اند.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: ستاره
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 319

به "واژه سلفی چیست و از کجا آمده؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واژه سلفی چیست و از کجا آمده؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید