وام مسکن نفتی ها 350 میلیون تومان شد

به گزارش ساری فان، تهران (پانا) - معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت به زودی فرآیند اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف 350 میلیون تومان (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت شروع می گردد.

وام مسکن نفتی ها 350 میلیون تومان شد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش وزارت نفت، فرزین مینو از امضای تفاهم نامه سه جانبه میان بانک عامل بخش مسکن، صندوق بازنشستگی نفت و شرکت ملی نفت ایران اطلاع داد و گفت: بر پایه این تفاهم نامه، به زودی فرآیند اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف 350 میلیون تومان (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت شروع می گردد.

وی اضافه کرد: بر مبنای تفاهم نامه امضا شده، بانک عامل بخش مسکن به عنوان بانک عامل اعطای تسهیلات، صندوق بازنشستگی نفت به عنوان متولی طرح و شرکت ملی نفت ایران به عنوان تضمین نماینده بازپرداخت تسهیلات ایفای نقش می نمایند و طی توافق کنونی که در بازه زمانی یک سال به اجرا درمی آید (دوره های بعد نیز تمدید می گردد)، تسهیلات خرید مسکن تا سقف 350 میلیون تومان به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت اعطا خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در شرح بیشتر، با اشاره به فرایند پیشین اعطای تسهیلات 50 میلیون تومانی خرید مسکن به کارکنان و بازنشستگان نفت که از سوی صندوق بازنشستگی نفت ارائه می شد، ادامه داد: در اساسنامه مصوب صندوق این الزام آمده است که صندوق تنها باید به وسیله بانک های عامل نسبت به اعطای تسهیلات اقدام کند و نمی تواند مانند گذشته به طور مستقیم از محل منابع خود تسهیلات ارائه دهد.

مینو ادامه داد: افزون بر این، با توجه به افزایش قابل توجه قیمت مسکن، 50 میلیون تومان دیگر برای خرید واحد مسکونی راهگشا نیست. بنابراین با توجه به محدودیت های اساسنامه صندوق و همی نطور ضرورت افزایش تسهیلات خرید مسکن، با تاکید وزیر نفت و همراهی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تمهیدات یادشده در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت قرار گرفته است.

سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی از منابع وزارت نفت در بانک عامل

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: در طرح پیش رو، صندوق بازنشستگی نفت از محل منابع خود 500 میلیارد تومان در بانک عامل مسکن سپرده گذاری می نماید و بانک مذکور تا سقف 3.5 برابر این رقم یعنی 1,750 میلیارد تومان را به پرداخت تسهیلات اختصاص خواهد داد که به این ترتیب، پرداخت تسهیلات به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت (در طول دوره قرارداد) امکانپذیر می گردد.

اگر زوج ها نفتی باشند، 500 میلیون تومان تسهیلات دریافت می نمایند

مینو یادآور شد: البته سقف این تسهیلات برای هر یک از کارکنان و بازنشستگان 350 میلیون تومان است (در صورتی که زوج ها نفتی باشند، مجموع 500 میلیون تومان تسهیلات به دو نفر تعلق خواهد گرفت) که نحوه ارائه درخواست متقاضیان و شرایط مدنظر برای اختصاص سقف تسهیلات، به زودی معین و اطلاع رسانی می گردد.

به گفته وی، سود این تسهیلات 14 درصد و بازپرداخت آن 12 ساله به صورت پلکانی (افزایش سالانه 5 درصدی مبلغ بازپرداخت) خواهد بود، واحد مسکونی خریداری شده تا سرانجام مدت زمان بازپرداخت در رهن بانک قرار گرفته است و شرکت ملی نفت ایران هم بازپرداخت تسهیلات را نزد بانک ضمانت می نماید.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت ابراز امیدواری کرد که این اقدام، زمینه را برای تسهیل خرید مسکن از سوی کارکنان و بازنشستگان نفت فراهم کند و سبب گردد آن دسته از کارکنان یا بازنشستگانی که تا به امروز صاحب خانه نشده اند، از این فرصت برای خانه دار شدن برخوردار شوند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر سقف تسهیلات خرید مسکن در تهران برای زوج ها 240 و متقاضیان فردی 140 میلیون تومان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 969

به "وام مسکن نفتی ها 350 میلیون تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام مسکن نفتی ها 350 میلیون تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید