هتل قو اهواز به زودی بازسازی می شود

به گزارش ساری فان، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز در پاسخ به انتشار خبری در خبرگزاری ایسنا با عنوان هتل قو اهواز هر لحظه ممکن است ریزش کند گفت: بازسازی این بنای تاریخی به زودی از سر گرفته می شود.

هتل قو اهواز به زودی بازسازی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری ایسنا، تبار قریب جمعه (12 خرداد 1402) گفت: اثر ثبت ملی هتل قو یکی از بناهای شاخص و فاخر شهرستان اهواز است که باتوجه به ارزش های بنا و قدمت اثر بازسازی بخش هایی از بنا در سال های گذشته از طریق اداره کل میراث فرهنگی استان و از محل اعتبارات عمرانی این اداره کل انجام شد.

وی اضافه نمود: این اثر و سایر آثار تاریخی و ثبت ملی شهرستان اهواز از طریق کارشناسان به شکل مستمر همواره در حال پایش و آسیب نگاری هستند و اثر پیش گفته در سال جاری از محل اعتباراتی که در اختیار این اداره کل واقع شده است عملیات بازسازی عمارت میانی و بالکن های آن به زودی آغاز و شاهد ازسرگیری و ادامه عملیات بازسازی این اثر فرهنگی خواهیم بود.

او ادامه داد: طرح بازسازی اثر ثبت ملی هتل قو اهواز از طریق مشاور ذیصلاح اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهیه می شود و همه بازسازی های انجام شده براساس طرح مصوب صورت می پذیرد.

قریب با تأکید بر این گفته که بنای هتل قو اهواز در موارد متعدد به عنوان فرصت سرمایه گذاری به بخش خصوصی معرفی شده گفت: این بنا دارای مالکیت خصوصی و لازم است که مالکان فعلی در فرآیند بازسازی مشارکت داشته باشند و اداره کل میراث فرهنگی بنا به هویت ذاتی خود مبنی بر شناسایی، بازسازی و مراقبت از مواریث فرهنگی آمادگی ارایه تسهیلات به مالکان و سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور بازسازی، احیا و بهره برداری از این بنا و دیگر بناهای دارای واجد ارزش را همواره داشته و از آن استقبال خواهد کرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 17 خرداد 1402 بروزرسانی: 17 خرداد 1402 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1662

به "هتل قو اهواز به زودی بازسازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل قو اهواز به زودی بازسازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید