نگاهداری: دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه آزاد بروزرسانی شد

به گزارش ساری فان، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه به منظور حفظ حقوق معنوی و علمی مخترعان در برخورداری از مزایای اختراعات بروزرسانی شده است.

نگاهداری: دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه آزاد بروزرسانی شد

بابک نگاهداری معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران بیان نمود: متاسفانه مدتی بود که امور مرتبط به اختراعات از جمله حمایت از اختراعات پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری با اداره ثبت اختراعات به منظور داوری اختراعات داخل و خارج دانشگاه بلاتکلیف مانده بود.

نگاهداری ادامه داد: خوشبختانه با ساماندهی پرونده های گذشته و برقراری ارتباط با اداره ثبت اختراعات کشور اکنون امور مربوط به اختراعات در پژوهشگاه در حال اجرا است.

وی شرح داد: همچنین دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه به منظور حفظ حقوق معنوی و علمی مخترعان دانشگاه در برخورداری از مزایای اختراعات خود و حمایت از این آثار، بروزرسانی شده است و بزودی ابلاغ خواهد شد.

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید نمود: تائید علمی و حقوقی اختراعات و حمایت از حقوق مالکیت معنوی تولیدات علمی زمینه ساز فضای اعتماد متقابل میان مخترعان و سازمان های ذی ربط می گردد.

نگاهداری همچنین درباره بخشنامه ماموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت بیان نمود: در راستای مساله محور کردن کلیه امور پژوهشی، آیین نامه ماموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت بروزرسانی شد و بعد از طی مراحل نظرخواهی از حوزه های ستادی و استان ها و تصویب در هیات رئیسه دانشگاه ابلاغ شد.

وی ادامه داد: رویکرد های جدید در این بخشنامه عبارتند ا: تغییر رویکرد از فرصت مطالعاتی به ماموریت مطالعاتی در راستای برطرف مسائل دانشگاه، جامعه و صنعت با اولویت نظام موضوعات برنامه علمی پایش دانشگاه، سامان بخشی ماموریت مطالعاتی اعضای هیات علمی و دانشجویان در داخل و متقاضیان خارج از دانشگاه، امکان ماموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت در کنار ماموریت مطالعاتی در خارج از کشور، تدوین فرآیند پذیرش ماموریت مطالعاتی برای متقاضیان خارج از دانشگاه برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی و غیره.

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: در مورد ماموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت در حال احصاء احتیاج ها و مسائل صنایع کشور هستیم و بزودی در سایت پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 306

به "نگاهداری: دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه آزاد بروزرسانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهداری: دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه آزاد بروزرسانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید