نمایشگاه نفت و حرکت شرکت های ایرانی در راستا خوداتکایی

به گزارش ساری فان، نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران در آوردگاه بیست وپنجم، در حالی به انتها رسید که جلوه ای از حرکت رو به جلو و منطقی شرکت های ایرانی در مسیرخوداتکایی صنعت نفت را به زیبایی نمود بخشید.

نمایشگاه نفت و حرکت شرکت های ایرانی در راستا خوداتکایی

حضور افزون بر 500 شرکت ایرانی دانش بنیان یا فعال در حوزه ساخت، تأمین و ارائه خدمات فنی و مهندسی که بسیاری از آنها در زمینه ساخت و تأمین کالا و خدمات دهی در راستا فراوری با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب همکاری نزدیک داشته و دارند، موجبات تعامل سازنده تر و شناخت ظرفیت های جوانان متخصص کشور عزیزمان را فراهم آورد تا در ادامه راستا، همچون گذشته، به سرمایه های انسانی بومی اتکا کنیم و شعار جهش فراوری و به تبع آن نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی را محقق سازیم.

افزایش قابل توجه سهم کالا و مواد ساخت داخل در فراوری ایمن و پایدار در سایه همکاری با استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و سازندگان ایرانی را می توان به عنوان غرورآفرین ترین دستاورد صنعت نفت در چند سال اخیر برشمرد.

بی شک این مهم میسر نمی شد جز با باور به توان و دانش داخلی و حمایت های مستمر صنعت نفت از شرکت هایی که برای اعتلای صنعت عظیم نفت ایران کوشش می نمایند. بومی سازی افزون بر 15 هزار قلم کالای ویژه صنعت نفت در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب را می توان نقطه عطف همکاری این شرکت با بخش خصوصی داخلی دانست که در راستای عمل به رویکرد وزارت نفت نسبت به تأمین کالای مورد احتیاج از منابع داخلی به انجام رسید.

امضای توافقنامه های مهم میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از یک سو و پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعتی شریف از سوی دیگر که در خلال برگزاری نمایشگاه بیست وپنجم صورت گرفت نیز با هدف گسترش و توسعه سطح همکاری های دانش بنیان و فناورانه صنعت نفت با نهادهای تراز اول پژوهشی و علمی کشور بود که دستاوردهای آینده آن را درخشان ارزیابی می کنم.

اینجانب ضمن تقدیم مراتب تقدیر و تشکر به همه دست اندرکاران برگزاری بیست وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که با برنامه ریزی مناسب، شرایط لازم برای استقبال و ارتقای متخصصان صنعت نفت کشور را فراهم آورده بودند، کسب موفقیت های روزافزون و ثبت دستاوردهای عظیم علمی، فنی و عملیاتی توسط فرزندان این مرز و بوم به ویژه کارکنان صنعت نفت و شرکت های فعال در این حوزه را از درگاه احدیت مسئلت دارم.

احمد محمدی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 865

به "نمایشگاه نفت و حرکت شرکت های ایرانی در راستا خوداتکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه نفت و حرکت شرکت های ایرانی در راستا خوداتکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید