نفت کش نیجریه ای با ظرفیت 2 میلیون تن انفجار شد

به گزارش ساری فان، خبرنگاران- یک نفتکش نیجریه با ظرفیت حمل 2 میلیون بشکه نفت در میدان نفتی اکپوکیتی نیجریه منفجر شده و در حال غرق شدن است.

نفت کش نیجریه ای با ظرفیت 2 میلیون تن انفجار شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ام اس ان، نفت کش ترینیتی اسپریت متعلق به شرکت اکتشاف و تولید شبه نیجریه که یک کشتی ذخیره نفت بود، منفجر شده و در حال غرق شدن است.این کشتی قادر به ذخیره 2 میلیون بشکه نفت بوده و تا 22 هزار بشکه نفت در روز را فرآوری می کرده است.مدیرعامل این شرکت تایید کرده این کشتی که در میدان نفتی اکپوکیتی نیجریه لنگر انداخته بود، پس از یک انفجار در روز چهارشنبه آتش گرفته است.

به گزارش تسنیم، وی گفت:دلیل این انفجار در حال بررسی است و ما با شرکایمان جهت مهار این شرایط همکاری می کنیم. در حال حاضر هیچ گزارشی از تلفات مخابره نشده اما تایید می کنیم که این کشتی قبل از این حادثه 10 خدمه داشته و اولویت جستجوهای ما امنیت این افراد است.

هنوز تعیین نیست ترینیتی اسپریت چقدر محموله نفتی داشته اما انفجار این کشتی دومین فاجعه محیط زیستی بزرگ برای نیجریه طی 3 ماه گذشته است.

یک چاه نفتی متعلق به شرکت ملی نفت نیجریه در ماه نوامبر منفجر شد و بیش از 20 هزار بشکه نفت در یک روز به رودخانه های اطراف سرازیر شدند که مهار آن ها بیش از 1 ماه طول کشید

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1432

به "نفت کش نیجریه ای با ظرفیت 2 میلیون تن انفجار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت کش نیجریه ای با ظرفیت 2 میلیون تن انفجار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید