نظارت بر کیفی سازی ساخت و ساز ها در اردبیل افزایش یابد

به گزارش ساری فان، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: کیفیت ساخت و ساز ها در این استان بسیار پایین است و باید برای کیفی سازی ساخت وساز ها نظارت جدی صورت گیرد.

نظارت بر کیفی سازی ساخت و ساز ها در اردبیل افزایش یابد

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از اردبیل، محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در آیین اعطای اعتبارنامه اعضای نهمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با انتقاد از بعضی کاستی ها در حوزه طراحی، نظارت و اجرای ساخت و ساز ها گفت: متأسفانه غفلت ها در این حوزه زمینه ساخت و ساز بی کیفیت را در سطح استان به وجود آورده در حالی که باید با آموزش های حضوری و یا غیرحضوری جامعه مهندسان را نسبت به انجام دقیق وظایف و رسالت خود آگاه و به کیفی سازی ساخت و ساز ها کمک کرد.

او افزود: در بسکمک از کشور ها عمر ساختمان 60 تا 70 سال است در حالی که در کشور ما بویژه استان اردبیل بعضی ساخت و ساز ها عمری کمتر از 10 سال دارند بطوریکه بعضی ساختمان ها قبل از افتتاح متروکه شده و عمر بهره برداری آن ها به انتها می رسد که نباید چنین امری اتفاق بیفتد بلکه ساخت و ساز های ما باید به نحوی باشد تا در مقابل زلزله و سایر حوادث مقاومت کامل را داشته باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل حساسیت ویژه روی مباحث نظارت و اجرا را در کنار تهیه نقشه با رعایت الگو های فنی یادآور شد و گفت: درست نیست که نقشه یک ساختمان 10 طبقه در کوتاهترین زمان تهیه و آماده شود در حالی که باید روی این موضوعات حساس بود تا ساخت و ساز که سرمایه ملی است بتواند قوام و استحکام مناسبی داشته باشد.

حیدری با بیان اینکه جامعه مهندسان نباید کیفیت ساخت و ساز را فدای هیچ مصلحت و منفعتی بکنند افزود:هیئت مدیره تازه در حالی فعالیت خود را آغاز می کند که مباحث متعددی در حوزه مسکن به ویژه قانون جهش تولید مسکن مطرح است و بیش از گذشته باید کمکگر اداره کل راه و شهرسازی در اجرای این پروژه بزرگ و محوری و ملی باشند.

اوضرورت احترام به قوانین و بخشنامه ها را به رغم داشتن بعضی ابهامات یادآور شد و ادامه داد: ابهامات موجود به مسئولان کشوری گزارش شده، ولی بهتر است همه ما تابع قانون باشیم.

ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1291

به "نظارت بر کیفی سازی ساخت و ساز ها در اردبیل افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت بر کیفی سازی ساخت و ساز ها در اردبیل افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید