مقصر گرانی بلیت هواپیما کیست؟

به گزارش ساری فان، در پی طرح مسئله افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی از سوی بعضی نمایندگان مجلس، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی معتقد است که هیچ ایرلاین داخلی بلیت پروازهای داخلی خود را بالاتر از نرخ مصوب نفروخته و اگر سایتی گرانفروشی می نماید باید با آن برخورد گردد.

مقصر گرانی بلیت هواپیما کیست؟

به گزارش خبرنگاران، پس از کشمکش های فراوان بالاخره قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی افزایش یافت اما حالا و پس از گذشت حدود دو ماه از این اتفاق بعضی نمایندگان مجلس نسبت به افزایش قیمت بلیت هواپیما انتقاد نموده و خواستار نظارت بیشتر و برخورد جدی تر از سوی سازمان هواپیمایی کشوری با عنوان متولی شدند.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که مقصود اسعدی سامانی -دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- در این باره به خبرنگاران گفت: هیچ شرکت هواپیمایی داخلی بلیت پروازهای خود را فراتر از نرخی که اخیرا تصویب و ابلاغ شد، نفروخته است و همه ملزم به رعایت مصوبه شورای عالی هواپیمایی هستند.

وی اضافه نمود: نرخ بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی منتشر شده و برای عموم قابل مشاهده است و همه می توانند به نرخنامه مذکور مراجعه نموده و اگر تخلفی صورت می گیرد آن را به اطلاع دستگاه های نظارتی برساند تا با او برخورد گردد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید نمود: مسلما چنین تخلفی از سوی ایرلاین های داخلی رخ نداده و اگر گرانفروشی در این زمینه اجرا شده، از سوی سایت های فروش بلیت هواپیما بوده که باید با آن ها برخورد لازم صورت گیرد.

به گزارش خبرنگاران، شورای عالی هواپیمایی، پس از گذشت حدود یک ماه کشمکش درباره افزایش یافتن یا نیافتن قیمت بلیت هواپیما و برگزاری جلسات بسیار بین نمایندگان ایرلاین ها سازمان هواپیمایی کشوری و دیگر دستگاه های نظارتی تصویب کرد که شرکت های هواپیمایی اجازه دارند نهایتا تا 10 درصد به نرخ پروازهای داخلی نسبت به نرخنامه به روز شده در خرداد ماه سال جاری اضافه نمایند و بر همین اساس اواخر آبان ماه سال جاری نرخنامه جدید برای پروازهای داخلی منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 833

به "مقصر گرانی بلیت هواپیما کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصر گرانی بلیت هواپیما کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید