مراقب رازهایی که چهره تان برملا می نماید، باشید

به گزارش ساری فان، خبرنگاران : شاید خود شما هم ندانید تصویر سلفی که از خود به ثبت می رسانید، نوعی بیوگرافی شما محسوب می گردد.

مراقب رازهایی که چهره تان برملا می نماید، باشید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، لین جین از دانشگاه نانیانگ در سنگاپور 123 تصویر سلفی را مورد پژوهش قرار داده و ارتباط عجیبی میان روش های دریافت سلفی و نیز ویژگی های شخصیتی که از آن عکس گرفته شده، پیدا نموده است.

افراد با رفتار محبت آمیز تمایل دارند تا سلفی های خود را با دست های دراز بگیرند. افراد با نظرات جدید اغلب احساسات مثبت نشان می دهند و ترسی از ظاهر شدن به شکلی احمقانه در تصاویر ندارند، این در حالی است که افرادی که تمایلاتی وسواس گونه دارند، تصاویر خود را به شکل صوت اردکی (Duck face) می گیرند.

از طرف دیگر، دانشجویانی که تصاویر مختلف را آنالیز می کردند، مشکلاتی در تشخیص شخصیت افراد در تصاویر داشتند. افرادی که کوشش دارند در سلفی به شکل خوب ظاهر شوند، این مسأله سبب می شود تشخیص شخصیت آن ها کمی دشوارتر شود.

مجله Journal of Craniofacial Surgery در سال 2013 پژوهشی را در خصوص 1700 صورت مورد آنالیز قرار داد. پژوهشگران 14 شکل مختلف بینی را مورد آنالیز قرار دادند و آن ها را با انواع مختلف شخصیت ها مرتبط کردند. پس از آن معین شد هر چه بینی فرد عظیمتر باشد، او فردی بلند پروازانه تر است و به دنبال کمال مطلق در تمامی زمینه ها می شود.

دانشمندان همچنین اندازه بینی را مورد آنالیز قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که افرادی که بینی عظیم گوشتی دارند، ممکن است سرمایه گذاران پیروز و پولدار باشد و بر عکس، کسانی که بینی کوچکی دارند، اهمیت زیادی برای پس انداز های شان قائل نیستند.

حتی دوقلو های کاملا یکسان نیز که هیچکس نمی تواند آن ها را از یکدیگر تشخیص دهد، با گذشت زمان، تغییرات زیادی در ظاهر آن ها پیدا می شود. ژن ها همانند هستند؛ اما سبک زندگی مربوطه، به شکلی فراوان بر شکل ظاهری آن ها تأثیر می گذارد. انواع مختلف رذایل و یا عیوب فرد به تدریج بر صورت وی آشکار می شود و به سرعت مشخص می نماید فرد چگونه زندگی می نماید و چگونه می توان از او انتظار داشت.

پروفسور الکساندر تودوروف روانشناس در دانشگاه پرینستون معتقد است ما معمولاً به سرعت در خصوص افراد جدیدی که دیدار می کنیم، تنها به وسیله نگاه به آن ها قضاوت می کنیم، اما این تعصبات غالبا گمراه نماینده بوده و بر اساس پیش تصور است، به عنوان مثال زمانی که افراد زیبا را خوب و باهوش قضاوت می کنیم.

به یاد داشته باشید، چند بار اولین برداشت شما از یک آشنای جدید شما را فریب داده است. در بسیاری از روابط معلوم می شود که افراد خوب به سرعت ناامید می شوند و کسانی که افراد مورد اعتمادی به نظر نمی آیند، افراد خوبی از آب در می آیند. این نتیجه ای از آن است که افراد تمایل دارند تا بر اساس ظاهر قضاوت نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 717

به "مراقب رازهایی که چهره تان برملا می نماید، باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب رازهایی که چهره تان برملا می نماید، باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید