مراقب تماس های واتس آپ باشید

به گزارش ساری فان، رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: مجرمان سایبری در پی تماس به وسیله واتس آپ با شهروندان و اعلام اینکه شما در مسابقه رادیویی برنده فلان مبلغ شده اید آنها را فریب می دهند.

مراقب تماس های واتس آپ باشید

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، سرهنگ امین یادگار نژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان بااشاره به اینکه تماس تلفنی با واتس آپ شگرد دیگر مجرمان سایبری برای کشاندن شهروندان به پای عابر بانک ها است، گفت: مجرمان سایبری در پی تماس به وسیله واتس آپ با شهروندان و اعلام اینکه شما در مسابقه رادیویی برنده فلان مبلغ شده اید و برای دریافت جایزه خود هدایت های کارشناس ما را انجام دهید شهروندان را فریب می دهند.

او اضافه نمود: کلاهبرداران با اعلام اینکه افراد سرشناس در استودیو حضور دارد و با تقلید صدا و اعلام برنده شدن مخاطب، با ترفند های ماهرانه افراد را به پای عابربانک کشانده و اطلاعات همراه بانک را دریافت نموده و به بهانه اینکه پیامی حاوی کد ثبت نام برای شما ارسال خواهد شد، از شهروندان می خواهند کد ارسالی را به آن ها اعلام نمایند غافل از اینکه کد ارسالی رمز پویا بانکی شهروندان است و با داشتن این کد به راحتی از حساب بانکی فرد را خالی می نمایند.

این مقام انتظامی تأکید کرد: در اجرای مسابقات زنده رادیویی و تلویزیونی اولویت تماس با متقاضیانی است که ثبت نام نموده اند و ارتباط با این افراد نیز از خطوط تلفن ثابت شهری انجام خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: در صورت تماس های مشکوک در watsapp از جواب دادن به آن ها خودداری کنید، زیرا این افراد به قدری زیرک هستند که با ترفند های ماهرانه شما را در دام می اندازند.

سرهنگ یادگار نژاد اضافه نمود: این مجرمان معمولا اطلاعات شخصی و هویتی و اطلاعات بانکی نظیر شماره کارت های شما را از قبل جمع آوری و ادعا دارند، سامانه ای در اختیار دارند که تمامی اطلاعات شما را می توانند ببینند و از این روش اعتماد افراد را جلب می نمایند.

این مقام مسئول گفت: مجرمان سایبری ابتدا اطلاعات همراه بانک را از شما گرفته و با روش اینکه تماس watsapp را قطع نکنید و پای عابر بانک بروید، شما را ترغیب می نمایند، تا مبالغی که در کارت های دیگرتان موجود است، آن ها را در یک کارت تجمیع نموده و حتی مبالغی را برای جلب اعتماد، به آن حساب واریز می نمایند.

سرهنگ یادگار نژاد توضیح داد: کلاهبرداران پس از وارد شدن به همراه بانک ابتدا رمز عبور را تغییر می دهند که نتوانید به حساب کاربری دسترسی داشته باشید، به این ترتیب به راحتی حساب را تخلیه می نمایند و این افراد ساعات انتها شب را برای کلاهبرداری انتخاب می نمایند تا با خیال آسوده کار خود را انجام دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 890

به "مراقب تماس های واتس آپ باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب تماس های واتس آپ باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید