شهر تاریخی آیوتایا بانکوک

به گزارش ساری فان، شهر سوخته آیوتایا یک شهر تاریخی در بانکوک تایلند است که در سال 1350 میلادی ساخته شد و بیش از 4 قرن به اسم مرکز تایلند بوده است. قرن شانزدهم را می توان اوج قدرت ، ثروت و فرهنگ آن در نظر گرفت به طوری که در قرن هفدهم اسم یکی از ثروتمند ترین شهر های آسیا را به خود اختصاص داد. در آن موقع حتی قلمرو آن از لائوس ، کامبوج و برمه کنونی بیشتر توسعه یافته بود. ارتباط با لوئی چهاردهم ، پادشاه فرانسه ، یکی از نشانه های قدرت حکومت آیوتایا به تعداد می رفت. در زمان خود به اسم مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی و یکی از عظیم ترین شهر ها در دنیا شناخته شده بود. در سال 1767 میلادی سی و سه تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف در آن جا حکومت می کردند. پس از سوخوتای دومین مرکز سیام بود تا اینکه در اواسط قرن هجدهم مورد حمله ارتش برمه نهاده شد و به وسیله آنان تخریب شد و در آتش سوخت تا به فتح آنان عایدی.

شهر تاریخی آیوتایا بانکوک

با تور ارزان تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

معماری به کار رفته در شهر تاریخی آیوتایا بانکوک که هنر دوستان زیادی را به آن جا برای تماشا شگفتی هایش می کشاند ، ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای می باشد. کشور تایلند پیروز به ثبت شهر سوخته تاریخی و زیبای آیوتایا در لیست آثار دنیای یونسکو در سال 1991 شد. این شهر در هشتاد و نه کیلو متری شمال بانکوک قرار گرفته است و هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید.

از آن جایی که تایلند و خصوصا بانکوک مظهر معابدی زیبا و تاریخی هستند ، در زمانی که این شهر به وجود آمد هم بیش از چهار صد معبد در آن ساخته شد. البته آنچه امروزه از آن ها باقی است تنها مجموعه ای از معابد و بودا هایی تقریبا ویران و تخریب شده است. این جاذبه گردشگری تایلند این روزها میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیاست.

منبع: جاده های سبز
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1129

به "شهر تاریخی آیوتایا بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر تاریخی آیوتایا بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید