زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد امروز اعلام می شود

به گزارش ساری فان، زمان و نحوه انتخاب رشته مجازین آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه آزاد امروز از طریق مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام می شود.

زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد امروز اعلام می شود

به گزارش خبرنگاران، کارنامه نتایج اولیه و زمان تکمیل فرم انتخاب رشته های تحصیلی برای مجازین به انتخاب رشته در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و لازم است متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از امروز دوشنبه 9 شهریور به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند.

انتخاب رشته برای رشته های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می پذیرد. متقاضیانی که در یکی از رشته های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات ثبت نام و مشغول به تحصیل شوند.

آن دسته از متقاضیانی که در تقاضانامه ثبت نامی برای انتخاب رشته های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور، اعلام علاقمندی ننموده اند، در صورتی که حداقل نمره علمی لازم را برای انتخاب رشته های این دانشگاه ها کسب نموده باشند، در ذیل بند الف (مشخصات ثبت نامی) پیامی را مبنی بر امکان انتخاب این رشته ها در کارنامه اعلام نتایج اولیه مشاهده خواهند نمود.

بنابراین متقاضیان در صورتی که علاقمند به انتخاب رشته های مربوط به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور هستند، باید پس از واریز مبلغ 137.000 (یکصد و سی و هفت هزار) ریال بابت اعلام هر مورد علاقمندی به رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و یا مؤسسات غیرانتفاعی، از طریق سیستم اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، نسبت به اعلام علاقمندی به انتخاب این دانشگاه ها و مؤسسات اقدام نموده و سپس این رشته ها را در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد؛ پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از متقاضیانی که در خصوص مندرجات کارنامه (به غیر از معدل کاردانی و کارشناسی، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی) خود سوالی دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و درگاه اطلاع رسانی این سازمان درج شده است، لازم است حداکثر تا تاریخ 12 شهریور منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.

لذا از متقاضیان تقاضا می شود از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری خودداری نمایند. بدیهی است به تمامی مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 12 شهریور واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1190

به "زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد امروز اعلام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد امروز اعلام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید