رونمایی از سامانه آماری صنعت بیمه

به گزارش ساری فان، همزمان با دهه مبارک فجر از سامانه آماری صنعت بیمه (ساب) با بیش از 48000 داده رونمایی شد.

رونمایی از سامانه آماری صنعت بیمه

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل ازروابط عمومی پژوهشکده بیمه، به منظور سهولت دسترسی محققین به آمار و داده های صنعت بیمه، سامانه آماری صنعت بیمه(ساب) با بیش از 48000 داده توسط پژوهشکده بیمه طراحی و همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور رییس کل بیمه مرکزی رونمایی شد.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران سال هاست که مبادرت به جمع آوری و انتشار داد ه های بیمه ای کشور در قالب سالنامه های آماری و اخیراً سنهاب می نماید. اما ضرورت داشت دسترسی الکترونیک به این اطلاعات در قالب پایگاه و بانک داده و به دو صورت سری زمانی و پانل ، به سهولت و با دسترسی سفارشی برای متقاضیان فراهم باشد. بر این اساس پژوهشکده بیمه طراحی و اجرای دو سامانه بانک داده شامل سامانه آمارصنعت بیمه و پایگاه داده هوشمند صنعت بیمه را در دستور کار خود قرار داد.

سامانه آمارصنعت بیمه شامل اطلاعات آفلاین سری زمانی و پانل داده های بیمه ای بر حسب استان، رشته و شرکت براساس داده های حسابرسی شده منتشره در سالنامه آماری بیمه مرکزی است. این سامانه با سطح دسترسی آزاد و رایگان در قالب خروجی های اکسل و داشبورد طراحی شده است که از امروز توسط کارشناسان، پژوهشگران و دانشجویان از طریق لینک http://isp.irc.ac.ir قابل استفاده است.

همچنین پایگاه داده هوشمند صنعت بیمه با قابلیت استخراج و انتشار آنلاین داده های موجود در سامانه سنهاب در قالب ها و دسترسی های از قبل تعریف شده متناسب با نیازهای پژوهشی بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه است که در خرداد سال 1400 رونمایی خواهد شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 905

به "رونمایی از سامانه آماری صنعت بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سامانه آماری صنعت بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید