رسانه های صوت و تصویر فراگیر از تسهیلات شرکت های خلاق بهره مند شدند، ساترا کمک رسان پلتفرم های کوچک

به گزارش ساری فان، ساترا با توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رسانه های صوت و تصویر فراگیر را جهت بهره مندی از مشوق های پیش بینی شده، به عنوان شرکت خلاق معرفی کرد.

رسانه های صوت و تصویر فراگیر از تسهیلات شرکت های خلاق بهره مند شدند، ساترا کمک رسان پلتفرم های کوچک

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ساترا؛ سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، در راستای ایفای نقش تنظیم گری و توسعه روزافزون صنعت صوت و تصویر، اقدامات متعددی در قالب بسته های سیاستی و تسهیلاتی برای حمایت و ایجاد جریان پایدار درآمدی در دست اجرا دارد؛ بر همین اساس و با توجه به اهمیت فراوان سامان بخشی و توسعه خدمات به فعالان و ذی نفعان مرتبط با این حوزه، ساترا با توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان یکی از مبادی (نهادهای) اصلی آنالیز و معرفی شرکت های خلاق، جهت بهره مندی از مشوق های پیش بینی شده است.

سامانه های پخش اختصاصی برنامه های صوتی و تصویری (ورزشی، هنری، موسیقی، کنسرت، تئاتر، فیلم، انیمیشن، داستان، مستند، فیلم کوتاه و ...)، سامانه های فروش و به اشتراک گذاری آنلاین عکس های ایرانی و سامانه استریمینگ، جزو رسانه هایی هستند که با معرفی ساترا می توانند به عنوان شرکت خلاق محسوب شوند و از تسهیلات این گونه شرکت ها استفاده نمایند.

طبق این ویژگی ها، تا به امروز بالغ بر 12 رسانه فعال با آنالیز و احراز شرایط و شاخص های اولیه به وسیله ساترا به دبیرخانه اکوسیستم خلاق مستقر در معاونت علمی فناوری معرفی شده اند و درحال حاضر 10 شرکت در مرحله نهایی پذیرش قرار دارند و نشان خلاق را دریافت نموده اند. شرکت های خلاق، این امکان را دارند که از تسهیلات و مزایا (مشوق ها) درنظر گرفته شده به وسیله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره مند شوند.

به همین دلیل، از جمله مهم ترینِ این مشوق ها می توان خدمات بیمه تکمیلی، تسهیلات ارزی تسهیلات خدمت نظام وظیفه، استقرار در پارک های علمی و فناوری، بهره مندی از خدمات فنی، مالکیت معنوی شامل ثبت اختراع و فناوری، ارائه خدمات مشاوره ای، حقوقی، عارضه یابی و توسعه ای، مشاوره طراحی صنعتی و قالب و مشاوره منابع انسانی را نام برد.

در مجموع و با توجه به رونق اقتصاد خلاق به عنوان رویکردی نوین در عرصه اقتصاد، صنعت و فرهنگ، ساترا در کوشش است با ایجاد پیوند و تعامل میان این حوزه و صنعت صوت و تصویر فراگیر، کمک رسان پلتفرم های کوچک برای پشت سر گذاشتن سریع مراحل رشدشان باشد؛ از این رو ساترا آمادگی دارد درخواست رسانه های متقاضی را پس از دریافت در اسرع وقت با شاخص های درنظر گرفته شده آنالیز و در صورت کسب شرایط لازم، به دبیرخانه شرکت های خلاق مستقر در معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری معرفی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1361

به "رسانه های صوت و تصویر فراگیر از تسهیلات شرکت های خلاق بهره مند شدند، ساترا کمک رسان پلتفرم های کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه های صوت و تصویر فراگیر از تسهیلات شرکت های خلاق بهره مند شدند، ساترا کمک رسان پلتفرم های کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید