راه چاره نوین هوآوی برای هوشمندسازی معادن

به گزارش ساری فان، هوآوی با استفاده از فناوری های مدرن خود، این بار قدم در راه هوشمندسازی معادن گذاشته است.

راه چاره نوین هوآوی برای هوشمندسازی معادن

هوآوی به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در حوزه مخابرات و گوشی های هوشمند، نشان داده به صنایع دیگر نیز توجه دارد و پیشرفت قابل توجهی در آنها داشته است. به همین دلیل، این شرکت کنفرانس آنلاینی را جهت ارائه توضیحات در مورد راه چاره هوشمندسازی استخراج از معادن برگزار کرد.

Huawei Smart Mine Joint Solution نام راه چاره جدید هوآوی است که استخراج هوشمند از معادن را به دنبال خواهد داشت. این پلتفرم، از فناوری های جدید ICT هوآوی نظیر قابلیت ارتباطی نسل پنجم (5G)، هوش مصنوعی (AI)، Kunpeng Cloud و سایر بسترها استفاده می نماید. این روش، چهار مشخصه دارد که آینده سیستم های هوشمند استخراج را شکل خواهد داد. این مشخصه ها شامل سرویس های بی سیم، خدمات ابری، پلتفرم مدرن و بالاخره هوشمندسازی است.

Huawei Smart Mine Joint Solution تجربه عملی غنی و حرفه ای را در ایجاد معدن های هوشمند در صنعت زغال سنگ پیاده سازی می نماید. هوآوی معدن های هوشمند را با قالبی به نام 3 1 + N + 5 راه اندازی می نماید. در واقع در این چارچوب، یک شبکه، یک سرویس ابری و یک پلتفرم برای معدن کاوی وجود دارد که کنار N کاربرد و 5 مرکز قرار می گیرند. این 5 مرکز در ادامه معرفی خواهند شد. راه چاره جدید هوآوی، به منظور دست یابی به موارد زیر بهینه سازی شده است:

· ایجاد شبکه ای به هم پیوسته، یکپارچه و کارآمد از معادن

· ایجاد بستری برای فعالیت و نگهداری ایمن، قابل کنترل و انعطاف پذیر بر پایه پلتفرم ابری معادن

· سیستم ایجاد شده بر پایه یک پلتفرم واحد جهت به اشتراک گذاری داده ها و قابلیت ها به وسیله ساختار دیجیتالی و یکپارچه معادن

به طور خلاصه، هوآوی این بار روی ایجاد سناریوی پیشرفته سازی صنعت معدن دست گذاشته است.

از همین رو، همکاری های متفاوتی با شرکای معتبر در این حوزه صورت گرفته و در این همکاری ها، ایجاد شبکه معدنی بر پایه مشخصات زیر، مدنظر بوده است:

· تحلیل ویدئویی هوشمند به منظور استاندارد کردن فعالیت های کلیدی

· کنترل هوشمند زنجیره اصلی انتقال

· سرویس های ابری تعاملی توزیع یافته GIS بر پایه Kunpeng

· سیستم حمل و نقل، کنترل از راه دور و دیگر سیستم های کنترلی متمرکز

· راه چارههای کلیدی به منظور پشتیبانی استخراج از معادن، عملیات ماشینی یا انتقال در این بخش کنار بهینه سازی دیگر فعالیت ها در این حوزه

در نهایت، باید یادآوری کرد که به وسیله پشتیبانی معادن به منظور بهینه سازی، هوآوی پنج مرکز هوشمند معدنی را ایجاد نموده که عبارتند از:

· مرکز فرماندهی و تصمیم گیری

· مرکز ایمنی

· مرکز کنترل متمرکز

· مرکز بازرسی هوشمند

· مرکز مدیریت

از این طریق، هوآوی می تواند سطح هوشمندی معادن را بهبود دهد. علاوه بر این، سیاست های به کار بسته شده، به کارآمدتر شدن معدن های هوشمند یاری خواهند کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 547

به "راه چاره نوین هوآوی برای هوشمندسازی معادن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره نوین هوآوی برای هوشمندسازی معادن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید