دفاع تمام قد وزیر امور خارجه بلژیک از حضور زاکانی در بروکسل ، شهردار تهران باز هم بیاید برای او ویزا صادر می کنم

به گزارش ساری فان، در پی جنجال ها نسبت به حضور شهردار تهران در بروکسل برای شرکت در چهاردهمین اجلاس عمومی متروپلیس و به چالش کشیدن وزیر امور خارجه این کشور به وسیله عده ای تحریم طلب، وی به صراحت از حضور شهردار تهران در بلژیک دفاع کرد.

دفاع تمام قد وزیر امور خارجه بلژیک از حضور زاکانی در بروکسل ، شهردار تهران باز هم بیاید برای او ویزا صادر می کنم

به گزارش خبرنگاران، همزمان با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران در چهاردهمین اجلاس متروپلیس و موفقیت در توسعه دیپلماسی شهری، تعداد محدودی در بلژیک سعی در به حاشیه کشاندن حضور وی در این کشور شدند. حواشی و جنجال ها به این جا ختم نشد و پس از سرانجام اجلاس و بازگشت زاکانی به تهران نیز بعضی رسانه های تحریم طلب دولت بلژیک را به علت صدور ویزا برای شهردار تهران به چالش کشیدند.

در واکنش به تمامی این تحرکات، حاجا لحبیب وزیر امور خارجه بلژیک به صراحت از رفتار قانونی خود دفاع کرد.

وی روز دوشنبه پنجم تیر در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس بلژیک گفت: اگر همان شهردار دوباره به بروکسل بیاید، دوباره ویزا برای او صادر می کنم. من نمی توانم چیزی را در این مورد تغییر دهم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1672

به "دفاع تمام قد وزیر امور خارجه بلژیک از حضور زاکانی در بروکسل ، شهردار تهران باز هم بیاید برای او ویزا صادر می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع تمام قد وزیر امور خارجه بلژیک از حضور زاکانی در بروکسل ، شهردار تهران باز هم بیاید برای او ویزا صادر می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید