در مجلس پیگیر سهمیه سنگ آهن ذوب آهن هستیم

به گزارش ساری فان، خبرگزاری خبرنگاران- سید محمدرضا میر تاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و نائب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه متافو به خبرنگار ما گفت: ذوب آهن اصفهان با تولید انواع محصولات استاندارد در کنار تامین نیاز داخل، از محل ارز حاصل از صادرات نیز یاری رسان کشور است که این رویکرد ارزشمند شایسته تقدیر است. وی افزود : در دوره قبل سهمیه مواد اولیه ذوب آهن به میزان یک میلیون و 750 هزار تن مطرح شد که متاسفانه محقق نگردید و لذا نیاز است این موضوع از طریق نمایندگان مجلس اصفهان پیگیری شود و ما نیز پیگیر این مصوبه هستیم.

در مجلس پیگیر سهمیه سنگ آهن ذوب آهن هستیم

به گزارش خبرنگاران، نائب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی شرح داد: بنیان گذاران ذوب آهن اصفهان دور اندیشانه معادن را در کنار این کارخانه لحاظ نموده بودند اما با جدا شدن معادن این کارخانه دچار مشکل تامین مواد اولیه شده و لذا نیاز است مسئولین نگاه ویژه نسبت ذوب آهن که از سهمیه مواد اولیه و یارانه انرژی برخوردار نیست،داشته باشند.

میر تاج الدینی در ادامه به تولید ریل در ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: بنده تولید این محصول استراتژیک را در ذوب آهن از نزدیک مشاهده کردم و به عنوان یک ایرانی به این تولید افتخار می کنم. وی ادامه داد : در گذشته وارد کننده ریل بودیم اما کارگران پرتلاش ذوب آهنی خودکفایی را در تولید این محصول به ایرانیان هدیه کردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت : ذوب آهن اصفهان آمادگی خودش را برای تامین کل نیاز داخل اعلام نموده است و ما نیز پشتیبان تولید ملی هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1335

به "در مجلس پیگیر سهمیه سنگ آهن ذوب آهن هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مجلس پیگیر سهمیه سنگ آهن ذوب آهن هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید