دریافت ویزای آذربایجان، لازمه سفر به زیبایی های باکو

به گزارش ساری فان، اولین قدم برای سفر به آذربایجان چه با تور باکو چه به صورت شخصی گرفتن ویزای آذربایجان است.

دریافت ویزای آذربایجان، لازمه سفر به زیبایی های باکو

البته اگر قصد سفر به باکو و اذربایجان را دارید، راهنمای سفر به آذربایجان را حتما بخوانید، تا با جنبه های مختلف سفر به باکو آشنا شوید و جاهای دیدنی باکورا بررسی کنید.

روابط محبت آمیز ایران و آذربایجان دغدغه دریافت ویزای این کشور را حل کرده است و ویزای آذربایجان اغلب در 3 روز صادر می شود.

انواع ویزای آذربایجان

برای ورود به آذربایجان گردشگرانی که تابعیت این کشور را ندارند باید ویزا دریافت کنند. ویزای آذربایجان با توجه به هدف سفر و دفعات ورود در انواع مختلف تعریف می شود.

ویزای عادی آذربایجان از نظر تعداد دفعات مجاز ورود به این کشور به دو نوع ویزای سینگل یا یکبار ورود و ویزای مالتیپل یا چندبار ورود تقسیم می شود.

ویزای سینگل یا یکبار ورود

با اخذ ویزای سینگل شما می توانید فقط یکبار وارد این کشور شوید و بعد از خارج شدن از آن حتی اگر ویزای شما اعتبار داشته باشد اجازه ورود ندارید. اعتبار ویزای سینگل آذربایجان 90 روز از زمان صدور ویزاست. شما می توانید با یکبار ورود فقط 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید

ویزای مالتیپل یا چندبار ورود

با داشتن ویزای مالتیپل یا چندبار ورود همانطور که از نام آن هم معین است، شما می توانید در مدت زمان اعتبار ویزا چندین بار به این کشور سفر کنید. مدت زمان اعتبار ویزای مالتیپل 2 سال است.

ویزای ترانزیت یکبار/چندبار ورود

ویزای ترانزیت برای کسانی کاربرد دارد که لازم است برای رسیدن به کشور مقصد از آذربایجان بگذرند. کسانی که ویزای ترانزیت دارند حداکثر 5 روز می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. مدت زمان اعتبار ویزای ترانزیت 30 روز است. اینکه دارنده ویزای ترانزیت چند روز می تواند در آذربایجان اقامت داشته باشد بسته به نوع وسیله نقلیه آن شخص یعنی زمینی، ریلی، هوایی و دریایی فرق دارد.

چطور ویزای آذربایجان بگیریم؟

ویزای آذربایجان را می توان به روش های مختلفی گرفت که در ادامه در مورد همه آن ها صحبت می کنیم.

مراجعه حضوری به سفارت و کنسولگری

ویزای آذربایجان را هم می توان به صورت شخصی با مراجعه به سفارت و کنسولگری آذربایجان دریافت کرد و هم می توان از طریق آژانس گردشگری برای دریافت آن اقدام کرد. از آن جایی که کشور آذربایجان فقط در دو شهر تهران و تبریز سفارت و کنسولگری دارد، اگر بخواهید از شهرهای دیگر برای رفتن به آذربایجان اقدام کنید بهتر است که دریافت ویزا را به مراکز اخذ ویزا و آژانس های گردشگری بسپارید.

هزینه دریافت ویزا در سفارت و کنسولگری

هزینه دریافت ویزای یکبار ورود 20 دلار و هزینه ویزای مالتیپل یا چندبار ورود 350 دلار است.

ویزای الکترونیکی آذربایجان

کشور آذربایجان از 2017 علاوه بر ویزای لیبلی ویزای آنلاین هم صادر می کند. دریافت ویزای الکترونیکی مانند هر خرید آنلاین دیگر راحت ترین راه است. برای دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان می توانید وارد پورتال ویزای آذربایجان شوید. از لحاظ مدت زمان صدور ویزا شما دو گزینه Urgent و Standard دارید. اگر برای دریافت ویزا عجله دارید، با انتخاب گزینه Urgent ویزای شما در 3 ساعت صادر خواهد شد. در شیوه standard هم ویزای آذربایجان در3 روز صادر می شود.

اعتبار ویزای الکترونیکی آذربایجان هم 90 روزه است و فقط می توانید 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. ویزای الکترونیکی را شما به صورت فایل دریافت می کنید و باید پرینت آن را به همراه داشته باشید.

هزینه های دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان

هزینه دریافت ویزای استاندارد 20 دلار است.اگر بخواهید ویزای شما در مدت 3 ساعت صادر شود طبیعتا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. هزینه ویزای آذربایجان Urgent 50 دلار است. برای پرداخت هزینه ویزای آنلاین در هر دو شیوه 1 دلار هم برای استفاده از درگاه پرداخت ویزا و مستر کارت اضافه خواهد شد.

ویزای فرودگاهی آذربایجان

از سال 2017 دولت جمهوری آذربایجان امکان صدور ویزای فرودگاهی را برای ایرانیان فراهم کرده است. ویزای فرودگاهی در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو برای اتباع ایرانی صادر می شود.

در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو دستگاه های ویژه صدور ویزا قرار گرفته است که شبیه خودپرداز هستند. با وارد کردن اطلاعات و پرداخت 26 دلار می توانید در مدت زمان 3 دقیقه ویزای فرودگاهی را دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای آذربایجان

فرم تکمیل شده تقاضای ویزا

اصل و کپی گذرنامه یا مدارک عبور از مرز

دو قطعه عکس 3*4 مطابق با معینات تشخی بیومتریک

کپی گواهی بیمه پزشکی (چنانچه طرف دعوت کننده انجام معالجات پزشک را به عهده نگرفته باشد)

فیش واریز مبلغ صدور ویزا

دعوتنامه تکمیل شده

دریافت ویزا برای افراد زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا کنندگان قانونی آن ها سفر می کنند.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1519

به "دریافت ویزای آذربایجان، لازمه سفر به زیبایی های باکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت ویزای آذربایجان، لازمه سفر به زیبایی های باکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید