خانه تاریخی سلطانی، مرکز تبریز پژوهی می شود

به گزارش ساری فان، خبرنگاران/آذربایجان شرقی شهردار تبریز از عقد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تبریز و بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در زمینه فعالیت های پژوهشی خبر داد و گفت: خانه تاریخی سلطانی، مرکز تبریز پژوهی می شود.

خانه تاریخی سلطانی، مرکز تبریز پژوهی می شود

ایرج شهین باهر در دیدار مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، اظهار کرد: ارتقای فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان نیازمند همکاری تمام دستگاه های دولتی و افراد است که باید از ظرفیت های پژوهشگران نیز در این زمینه بهره برد.

وی با بیان این که اماکن آموزشی و تاریخی ظرفیت مناسبی برای پژوهشگران عرصه فرهنگ و هنر آذربایجان است، گفت: در این راستا تفاهم نامه همکاری با بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان انعقاد می کنیم تا اهداف فرهنگی شهر، عملیاتی محقق شود.

وی با اشاره به تکالیف فرهنگی شهرداری، اعلام نمود: شهراری به نوبه خود تکالیف ویژه ای در بحث فرهنگی دارد و در ارتقای کمی و کیفی مسائل فرهنگی و هنری پیشقدم است.

شهردار تبریز با اشاره به تجهیز خانه تاریخی استاد سلطانی به عنوان مرکز تبریزپژوهی، گفت: مقرر شده خانه تاریخی استاد سلطانی به عنوان مرکز تبریز پژوهی مورد استفاده قرار گیرد که در این زمینه تفاهم نامه ای با بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان امضا می کنیم.

وی در مورد همکاری شهرداری تبریز در بزرگداشت استاد شهریار نیز گفت: موضوع بزرگداشت روز استاد شهریار نیاز به هماهنگی بیشتر دستگاه ها و افراد دارد و بر این اساس در شورای شهر و کمسیون فرهنگی بحث و بررسی شده تا با مشارکت تمامی دستگاه ها و پرهیز از عملکرد جزیره ای، در چارچوب مشخص انجام شود.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی اضافه کرد: امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه ها برنامه های فاخری برای شهریار ملک ادب برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 571

به "خانه تاریخی سلطانی، مرکز تبریز پژوهی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی سلطانی، مرکز تبریز پژوهی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید