تقابل هواپیماهای روسیه و آلمان بر فراز آسمان استونی

به گزارش ساری فان، جنگنده های یورو فایتر آلمان یک هواپیمای تجسسی روسیه حین پرواز در حریم هوایی بین المللی در منطقه بالتیک را رهگیری کردند.

تقابل هواپیماهای روسیه و آلمان بر فراز آسمان استونی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مشرق، در تقابل هوایی تازه بین نیروی هوایی روسیه و آلمان، جنگنده های یوروفایتر آلمان، یک هواپیمای تجسسی ایلوشین-20 نیروی هوایی روسیه را بر فراز بالتیک رهگیری کردند.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ در این رویارویی جنگنده های آلمانی هواپیمای تجسسی روسیه را حین پرواز بر فراز مرزهای روسیه و استونی در پنجم دسامبر (شنبه 15 آذر) رهگیری کردند. این هواپیمای روسی از پایگاه خود در کالینینگراد برخاسته بود.

نیروی هوایی آلمان با صدور بیانیه ای گفت که هواپیماهای گشت زنی ناتو در منطقه بالتیک یک ایلوشین-20 روسیه را حین پرواز در حریم هوایی بین المللی در شمال استونی رهگیری کردند.

نیروی هوایی آلمان درقالب یاری به ناتو ماموریت حفاظت از حریم هوایی استونی و لیتوانی را در 2 ماه گذشته بر عهده گرفته است. یگان گشت زنی هوایی ناتو در بالتیک از سال 2004 شروع به کار کرد.

دریاسالار الکساندر نوساتوف، فرمانده ناوگان بالتیک وابسته به ناوگان نیروی دریایی روسیه روز دوشنبه در مصاحبه ای با روزنامه زِوِزدا گفت بمب افکن های آمریکایی سال جاری بیش از ده بار به مرزهای این کشور و حوزه مسئولیت این ناوگان نزدیک شده اند.

نوساتوف ضمن هشدار در این خصوص گفت: سال جاری بیش از هزار پرواز شناسایی (دیده وری) در نزدیکی مرزها و در محدوده مسئولیت ناوگان بالتیک ثبت شده است که در مقایسه با سال گذشته حدود 150 پرواز بیشتر است.

ناساتوف همچنین گفت که تقویت پدافند هوایی روسیه اولویت اصلی ناوگان بالتیک این کشور است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 768

به "تقابل هواپیماهای روسیه و آلمان بر فراز آسمان استونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل هواپیماهای روسیه و آلمان بر فراز آسمان استونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید