تخریب آزمایشگاه ویروس کرونا در ساحل عاج

به گزارش ساری فان، پلیس ساحل عاج با معترضانی که آغاز به تخریب یک مرکز نیمه کاره آزمایش ویروس کرونا نموده بودند، درگیر شد؛ معترضانی که می ترسند افرادی که از این مرکز استفاده می نمایند پاندمی کرونا را در منطقه شان گسترش دهند.

تخریب آزمایشگاه ویروس کرونا در ساحل عاج

به نقل از خبرگزاری رویترز، بیش از 100 تن از ساکنان منطقه یوپوگان واقع در نزدیکی شهر ابیجان که پایتخت تجاری ساحل عاج محسوب می گردد روز یکشنبه دست به تخریب این مرکز نیمه کاره زدند و در پیرامون خود موانعی با استفاده از لاستیک هایی که آنها را آتش زده بودند، ایجاد کردند.

جمعیت دیگری از مردم روز دوشنبه به همان مکان بازگشتند و به طرف نیروهای پلیس که برای متفرق کردن آنها متوسل به شلیک گاز اشک آور شده بودند، سنگ پرتاب کردند.

یکی از معترضان که پس از شلیک گاز اشک آور در نزدیکی یک داروخانه پناه گرفته بود، گفت: آنها می خواهند ما را بکشند. ما این مرکز را در اینجا نمی خواهیم.

پلیس ساحل عاج گفت که این خصومت ها و درگیری ها از یک سوء برداشت نشات می گیرد دال بر اینکه بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند در این مرکز درمان می شوند.

سخنگوی پلیس ساحل عاج گفت: در اینجا عدم ارتباط وجود دارد. این یک مرکز تست کرونا برای ساکنین این منطقه است.

وی افزود: در این درگیری ها هیچ معترض یا نیروی پلیسی زخمی نشده است اما چهار معترض بازداشت شده اند.

این خشونت ها و درگیری ها نخستین نشانه از مقاومت جامعه در برابر واکنش به ویروس کرونا در ساحل عاج است؛ جایی که مقامات مدارس، عبادتگاه ها و بیشتر فروشگاه ها را تعطیل نموده و منع آمد و شد شبانه اعمال نموده اند. در حال حاضر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور 261 تن است و سه تن به خاطر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

وزارت بهداشت ساحل عاج اعلام نمود، این مرکز یکی از چندین مرکز در حال ساخت در ابیجان برای انجام داوطلبانه تست کروناست.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 324

به "تخریب آزمایشگاه ویروس کرونا در ساحل عاج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب آزمایشگاه ویروس کرونا در ساحل عاج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید