با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند آشنا شویم

به گزارش ساری فان، نیوزیلند با طبیعت شگفت انگیزش و زیبایی سورئالی که تنها در فیلم های سینمایی یافت می گردد، یکی از زیباترین کشورهای دنیا بشمار می رود. جاهای معدودی در دنیا وجود دارند که این تعداد شگفتی های طبیعی خیره کننده را در یک مساحت کوچک به صورت یکجا داشته باشند؛ قله های پوشیده از برف، خلیج های کوچک درخشان، یخچال های طبیعی ساحلی، جنگل های انبوه، آب دره های زیبا و رودخانه های پر از ماهی. با ما در مقاله معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند همراه شوید تا شما را با شماری از برترین جاذبه های گردشگری نیوزیلند آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با دیدنی های معروف نیوزیلند برایتان جالب خواهد بود.

با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند آشنا شویم

فهرست مطالب

پارک ملی فیوردلند Fiordland National Park و تنگه میلفورد Milford Soundخلیج جزیره ها Bay of Islandsکویینز تاون Queenstownدریاچه تاپو Lake Taupo و پارک ملی تونگاریرو Tongariro National Parkروتوروئا Rotoruaیخچال های طبیعی فاکس Fox و فرانتس جوزف Franz Josefپارک ملی Abel Tasman National Park و راستا ساحلی Abel Tasmanپارک ملی ماونت کوک یا آئوراکی Aoraki / Mount Cook National Parkشهر نیپیر Napier در خلیج هاوکه Hawkes Bayآوکلند Aucklandشبه جزیره کورومندل Coromandel Peninsulaکایکورا Kaikoura

پارک ملی فیوردلند Fiordland National Park و تنگه میلفورد Milford Sound

در پارک ملی فیوردلند Fiordland National Park که جز میراث دنیای یونسکو بوده، از تعدادی از خارق العاده ترین زیبایی های نیوزیلند محافظت می گردد. این مناظر زیبا از یخچال های طبیعی که آب دره های مشهور میلفورد Milford، داسکی Dusky و داوت فول Doubtful را پوشانیده، تشکیل شده اند. بازدیدنمایندگان می توانند در میان آبشارهای خیره نماینده، سواحل جزایر مختلف، جنگل های انبوه بکر، دریاچه های وسیع و قله های ناهموار به گشت و گذار بپردازند. پس، اصلا جای تعجب ندارد که این پارک با دارا بودن بعضی از بهترین راستاهای پیاده روی و کوهنوردی از جمله راستا مشهور میلفورد Milford Track پاتوقی برای کوهنوردان بشمار می رود.

کایاک سواری در دریا نیز یکی از روش های محبوب برای گشت و گذار در تنگه و آب دره های این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند بوده و بازدیدنمایندگان می توانند برای تماشای زیبایی خیره نماینده پارک از بالا بر رویش پرواز نموده و از تماشای برترین جاذبه های گردشگری نیوزیلند لذت ببرند.

خلیج جزیره ها Bay of Islands

اگر سه ساعت به سمت شمال آوکلند Auckland رانندگی کنید، به خلیج جزیره ها Bay of Islands می رسید. در این خلیج بیش از 144 جزیره کوچک وجود دارند که آن را به بهترین مکان و پاتوقی برای انواع قایقرانی تبدیل نموده اند. این مورد از دیدنی های معروف نیوزیلند مکانی محبوب برای ماهیگیری بوده و در آبهای پر برکتش پنگوئن ها، دلفین ها، نهنگ ها و نیزه ماهی های عظیم زندگی و زاد و ولد می نمایند. بازدیدنمایندگان می توانند در امتداد ساحل به کایاک سواری بپردازند، در راستاهای فراوان جزیره پیاده روی و کوهنوردی نمایند، در سواحل خلیج های کوچک و دنج منطقه آفتاب بگیرند، در منطقه کیپ برت Cape Brett به گشت و گذار بپردازند و از صخره مشهور Hole in the Rock دیدن نمایند.

کویینز تاون Queenstown

کویینز تاون که مابین سواحل دریاچه درخشان واکاتیپو و قله های برف اندود واقع شده، پایتخت ماجراجویی نیوزیلند هست. فعالیت های هیجان انگیزی مانند بانجی جامپینگ، سواری روی قایق های پر سرعت، قایق سواری در آب های خروشان، پاراگلایدر سواری، صخره نوردی، دوچرخه سواری کوهستان و اسکی روی تپه تنها بعضی از ورزش های پر آدرنالین بوده که میتوان در این منطقه انجام داد و بازدید نمایندگان می توانند در مناظر زیبای کوه آلپ و در راستاهای بی نظیر پیاده روی و کوهنوردی به گشت و گذار بپردازند.

شهر کویینزتاون علاوه بر ورزش های ماجراجویانه، امکانات و مکان های رفاهی مانند هتل های درجه یک، اسپاها، رستوران ها، گالری ها و فروشگاه های عالی را نیز به میهمانان خود عرضه می نماید. این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند همچنین محل اقامت عالی برای سفر به منطقه اوتاگوی مرکزی محسوب می گردد؛ منطقه ای که بازدیدنمایندگان می توانند از شهرهای دارای معادن طلا و مناظر زیبای فیلم های ارباب حلقه ها بازدید نمایند.

دریاچه تاپو Lake Taupo و پارک ملی تونگاریرو Tongariro National Park

در مرکز جزیره شمالی و در چند کیلومتری دریاچه درخشنده تاپو Lake Taupo، پارک ملی تونگاریرو Tongariro National Park واقع شده است که بخاطر ویژگی های آتشفشانی فوق العاده و اهمیت آن در فرهنگ مائوری، از دو جهت در فهرست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته است. در سال 1887، شخصیتی مائوری به نام Te Heuheu Tukino IV قله های آتشفشانی تونگاریرو Tongariro، گاروهو Ngauruhoe و بخشی از رواپهو Ruapehu را به مردم نیوزیلند تقدیم کرد تا به این وسیله از این سرزمین های مقدس حفاظت کند.

تونگاریرو Tongariro که یکی از برترین جاذبه های گردشگری نیوزیلند بوده، با کوه های آتشفشان بلند، دریاچه های سبز آبی زیبا، دشت های آلپی و چشمه های آب گرم سرزمین زیبایی محض بشمار می رود. یکی از مهمترین و جالب ترین بخش های پارک، راستا Tongariro Alpine Crossing هست.

روتوروئا Rotorua

منطقه روتوروئا Rotorua در منطقه آتشفشانی حلقه آتش در اقیانوس آرام Pacific Ring of Fire واقع شده و یکی از فعال ترین مناطق زمین گرمایی دنیا هست. در این منطقه، زمین با شما صحبت می نماید. استخر های گلی جوشان، آبفشان های جوشان و پر سر و صدا، دهانه های آتشفشانی و چشمه های آب گرم نیروهای قدرتمند و قابل توجه زمین شناسی این منطقه هستند. بازدیدنمایندگان می توانند در تورهای پیاده روی این شگفتی های زمین شناسی شرکت نمایند، در چشمه های آب معدنی جوشان آن فرو بفرایند و در خصوص فرهنگ و تاریخ غنی مائوری در این منطقه اطلاعات کسب نمایند.

ماجراجویان و جستجوگران هیجان بسیاری کارهای دیگر نیز برای انجام دادن پیدا خواهند کرد. پریدن از هواپیما در آسمان، لژ سواری و دوچرخه سواری کوهستان تنها بعضی از فعالیت هایی بوده که انجام آنها در این منطقه معمول است. ماهیگیری نیز در این منطقه بسیار محبوب است و همچنین دروازه راستاهای اسکی Mt. Ruapehu محسوب می گردد. منطقه Wai-O-Tapu در نزدیکی روتوروئا Rotorua نیز با چشمه های آب گرم رنگارنگ و نقاط مشهوری مانند Champagne Pool و Lady Knox Geyser یکی از دیدنی های معروف نیوزیلند هست.

یخچال های طبیعی فاکس Fox و فرانتس جوزف Franz Josef

یخچال های طبیعی فاکس Fox و فرانتس جوزف Franz Josef جز قابل دسترس ترین یخچال های طبیعی دنیا هستند. هر دوی این رودخانه های یخ از بعضی از بلندترین قله های آلپ جنوبی سرچشمه می گیرند و تا نزدیکی سطح دریا، جایی که آب و هوای ساحلی ملایم، گشت و گذار با پای پیاده را در آنها ممکن می سازد، جریان می یابند. در نزدیکی این یخچال ها، غارهای یخی و قله های نوک تیز و کم ارتفاع بچشم می خورند. برای تماشای نمای هوایی از این یخچال ها، کشتی های هوایی و هلیکوپترهایی وجود دارند که بازدیدنمایندگان را به بالای این توده های یخ می برند.

پارک ملی Abel Tasman National Park و راستا ساحلی Abel Tasman

راستا ساحلی Abel Tasman در پارک ملی Abel Tasman National Park یکی از فوق العاده ترین راستاهای پیاده روی هست. این راستا کوهنوردی 51 کیلومتری بسیار زیبا و تماشایی که در امتداد سواحل درخشنده تاسمان قرار گرفته، در یکی از آفتابی ترین مناطق جزیره جنوبی واقع شده است. کوهنوردان می توانند در طول راستا در خلیج های دنج منطقه به غواصی بپردازند، فک های آبی، دلفین ها، پنگوئن ها و انواع مختلف پرندگان را تماشا نمایند، درون جنگل های خنک پیاده روی نموده و از دیدن مناظر پانورامایی بسیار زیبای سواحل صخره ای لذت ببرند.

عکاسان نیز می توانند از عکاسی از فرم های صخره ای جالب منطقه بخصوص صخره، تخته سنگ عظیمی که به دو بخش قسمت شده است، لذت ببرند. طی کردن این راستا نزدیک به سه روز طول می کشد و انواع گزینه های اقامتی از اردوگاه ها تا کلبه های روستایی و ویلاهای خصوصی مجلل وجود دارند. کایاک های دریایی نیز راهی بسیار محبوب برای گشت و گذار در سواحل زیبای این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند بشمار می فرایند.

پارک ملی ماونت کوک یا آئوراکی Aoraki / Mount Cook National Park

قله های بلند در قلب رشته کوه آلپ جنوبی Southern Alps، در میان مناظر زیبای پارک ملی آئوراکی Aoraki National Park که پارک ملی ماونت کوک Mount Cook National Park نیز نامیده می گردد، سر بر آورده اند. بیش از 40 درصد از پارک با یخچال های طبیعی پوشانیده شده و بلندترین کوه نیوزیلند به نام آئوراکی Aoraki یا ماونت کوک Mount Cook و بلندترین یخرود کشور به نام یخرود تاسمان Tasman Glacier در این منطقه قرار دارند. علاقمندان به طبیعت نیز قدردان تنوع گونه های گیاهی با بیش از 300 نوع و گونه های پرندگان با بیش از 40 نوع هستند. روستای ماونت کوک یک محل اقامت مناسب برای انجام گشت و گذار در پارک و برنامه ریزی فعالیت هایی مانند پروازهای خوش منظره، تور اسکی، اسکی با هلیکوپتر، شکار، پیاده روی و کوهنوردی هست.

شهر نیپیر Napier در خلیج هاوکه Hawkes Bay

شهر نیپیر Napier در منطقه آفتابی خلیج هاوکه Hawkes Bay بخاطر غذاهای خوش طعم و مبلمان و وسایل منزل آرت دکوی فوق العاده اش مشهور است. بعد از اینکه در سال 1931 این شهر بدلیل یک زلزله قدرتمند نابود گشت، دوباره به سبک Spanish Mission و Art Deco بازسازی شد؛ سبک هایی که ساحل میامی Miami Beach نیز بخاطرش مشهور است. امروزه بازدیدنمایندگان می توانند در تورهای ویژه برای بازدید از این مورد از برترین جاذبه های گردشگری نیوزیلند شرکت نمایند. شهر نیپیر همچنین به عنوان مقصدی ایده آل برای علاقمندان به غذا و خوردن مشهور است. رستوران های عالی این شهر متخصص در استفاده از محصولات تازه منطقه برای پخت غذا بوده و بازارهای کشاورزی محبوبی در شهر برگزار می گردند.

آوکلند Auckland

آوکلند عظیمترین شهر نیوزیلند و پرجمعیت ترین شهر پلی نزی در دنیا هست. سواحل طلایی، راستاهای پیاده روی و کوهنوردی در جنگل های انبوه بارانی، خلیج های خوش منظره، جزیره ها و آتشفشان ها شهر را احاطه نموده و آن را به یک محل اقامت ایده آل برای انجام سفرهای یک روزه به مناطق اطراف و انجام ماجراجویی ها در حیات وحش تبدیل نموده اند. برای لذت بردن از موقعیت بی نظیر شهر آوکلند Auckland، بازدیدنمایندگان می توانند به بالای برج 328 متری Sky Tower رفته و چشم اندازهای خارق العاده از شهر را تماشا نمایند.

شبه جزیره کورومندل Coromandel Peninsula

دقیقا در آن سمت خلیج هوراکی Hauraki Gulf از سوی آوکلند Auckland، شبه جزیره کورومندل Coromandel Peninsula محسوب می گردد. کوههای سنگلاخ محاصره شده با جنگل طبیعی در این شبه جزیره فرصت های عالی برای پیاده روی، کوهنوردی و تماشای پرندگان را در اختیار بازدیدنمایندگان می گذارد. همچنین، بازدیدنمایندگان می توانند در سواحل طلایی آن به استراحت بپردازند، در اطراف ساحل کایاک سواری نمایند، پرش از آسمان را تجربه نموده و از استودیو و گالری های هنری این منطقه دیدن نمایند.

کایکورا Kaikoura

پرنده دوستان، علاقمندان به حیات وحش و دوستداران غذاهای دریایی عاشق روستای ساحلی و بسیار جذاب کایکورا خواهند شد. این مورد از دیدنی های معروف نیوزیلند که بین رشته کوه و اقیانوس آرام قرار گرفته، دارای راستاهای پیاده روی و کوهنوردی ساحلی بسیار عالی و تورهای محبوب تماشای نهنگ ها هست. علاوه بر نهنگ ها ممکن است با فک ها، دلفین ها و تنوع گسترده ای از پرندگان از جمله آلباتروس زیبا نیز روبرو شوید. این مورد از دیدنی های معروف نیوزیلند همچنین بخاطر خرچنگ ها، صدف ها و سایر موجودات دریایی مشهور است.

منبع: همگردی
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 896

به "با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی نیوزیلند آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید