انتقاد تند بنیانگذار فیس بوک از مدیرعامل این شرکت: مارک زاکربرگ خودمحور و انحصارطلب است!

به گزارش ساری فان، کریس هیوز، یکی از بنیانگذاران فیس بوک، خواهان شکستن انحصار در شرکت فیس بوک شده است. گرچه هیوز این شرکت را در سال 2007 ترک نموده، اما به نظر می رسد نگرانی هایی در مورد نوع مدیریت در فیس بوک دارد.

انتقاد تند بنیانگذار فیس بوک از مدیرعامل این شرکت: مارک زاکربرگ خودمحور و انحصارطلب است!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، کریس هیوز در مورد مشکل فیس بوک از عبارت قدرت غیرقابل کنترل مارک زاکربرگ نام برده است.

به رغم وعده های فیس بوک درمورد حمایت های بیشتر در مورد حفظ حریم خصوصی، کریس هیوز می گوید که مدیرعامل فیس بوک قدرتی بی حد و حصر در این شرکت دارد و این قدرت انحصاری می تواند به عاملی خطرناک در این شرکت تبدیل گردد.

بر همین اساس نیز هیوز در تبادل نظر با نیویورک تایمز گفت نگران است که زاکربرگ چه رفتاری با اطلاعات کاربران خواهد داشت البته تاکید نمود دولت ایالات متحده باید راهی برای جلوگیری از قدرت کنترل نشده زاکربرگ پیدا کند. بر اساس اطلاعات هیوز در حال حاضر زاکربرگ حدود 60 درصد از سهم رای دهی در هیئت مدیره فیس بوک را در اختیار دارد که شامل واتس اپ و اینستاگرام نیز می گردد.

هیوز در این تبادل نظر گفت: ما ملتی هستیم که سنت انحصارطلبی را نمی پذیریم، مهم نیست رهبران شرکت ها چقدر قدرتمندند اما نباید فراموش کنیم که قدرت مارک بی سابقه و غیر آمریکایی است.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1587

به "انتقاد تند بنیانگذار فیس بوک از مدیرعامل این شرکت: مارک زاکربرگ خودمحور و انحصارطلب است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند بنیانگذار فیس بوک از مدیرعامل این شرکت: مارک زاکربرگ خودمحور و انحصارطلب است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید