اتاق کرمان حلقه اتصال با کسب وکارها می شود

به گزارش ساری فان، رئیس اتاق کرمان گفت: این مجموعه با تشکیل مدیریت کسب وکار و فعالیت مشاوران در این مدیریت، حلقه اتصال با کسب وکارها خواهد شد.

اتاق کرمان حلقه اتصال با کسب وکارها می شود

سیدمهدی طبیب زاده در جمع مشاوران مدیریت کسب وکار در اتاق کرمان افزود: در این طرح فعالان مالی با مراجعه به مدیریت کسب وکار اتاق، مشکل و مسئله خود را مطرح، سپس اتاق موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری می کند و بخش های اتاق مانند توسعه بازار و بهبود محیط کسب وکار، مرکز مطالعات و پژوهش های مالی، شورای گفت وگو و مرکز داوری در جریان کامل مسائل بخش خصوصی قرار می گیرند.

او ادامه داد: مدیریت کسب وکار که به تازگی تشکیل شده مانند نهالی است که برای رسیدن به مرحله تکامل به مراقبت نیاز دارد و موفقیت در این زمینه با داشتن صبر، حوصله، پشتکار، جسارت، همت، تحمل، فداکاری و سماجت امکان پذیر است.

طبیب زاده، بر آموزش و توانمندسازی در فعالیت های مدیریت کسب وکار برای حل مسائل فعالان مالی تأکید و اظهار کرد: همچنین از دانشگاه شهید باهنر کرمان درخواست می شود بازمهندسی اقتصاد استان را بررسی کند.

رئیس اتاق کرمان گفت: بر اساس قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار، مرکز مطالعات اتاق کرمان در هر فصل 200 پرسش نامه را با طرح پرسش از فعالان مالی و بنگاه ها تکمیل می کند که 21 شاخص در آن در نظر گرفته شده و بر اساس آن به پایش محیط کسب وکار می پردازد.

او شرح داد: در کرمان 75 درصد مسائل محیط کسب وکار در حوزه تأمین مالی، تأمین اجتماعی و مالیات است که در این رابطه در ابتدا بر روی حل مسائل بانکی تمرکز و تا حدودی تغییر دیدگاه ایجاد کردیم.

طبیب زاده، مراحل دریافت مجوز برای سرمایه گذاری در استان را زیاد و این فرآیند را پیچیده مطرح کرد و افزود: استقرار پنجره واحد الکترونیکی دنبال می شود و قرار است درخواست برای دریافت مجوز به یک مکان ارائه و 9 دستگاه مربوطه بررسی های لازم را انجام دهند و سپس مجوزها از طریق همان محل و یکجا به سرمایه گذار ارائه شود.

در ادامه این نشست عضو هیات رئیسه اتاق کرمان گفت: ضرورت راه اندازی مدیریت کسب وکار در اتاق کرمان به دلیل مسئولیت این مجموعه برای پایش محیط کسب وکار احساس شد که البته ایران در جهان و کرمان در کشور رتبه مناسبی را در این زمینه ندارند.

عباس جبالبارزی، بررسی مسائل در سه حوزه را عوامل کمک به بهبود محیط کسب وکار عنوان و خاطرنشان کرد: ایجاد مسائل در امور جاری و روزانه مانند مسائل مالیاتی، بانکی و تأمین اجتماعی که ممکن است بخشی از آنها به دلیل عدم آگاهی لازم فعالان مالی اتفاق افتاده باشد یکی از این عوامل است.

او سرمایه گذاری بدون در نظر دریافت بازار و نبود آمار صحیح در عرضه و تقاضا و همچنین نشان دادن راه حل به صاحبان ایده و نخبگان را دو عامل دیگر در بهبود محیط کسب وکار دانست و گفت: خدمات و فعالیت های مدیریت کسب وکار اتاق کرمان برای تمامی فعالان مالی و نه صرفاً اعضای اتاق است.

جبالبارزی گفت: در حال حاضر حدود 26 نفر به عنوان مشاور در این مدیریت فعال هستند که قصد دارند با کمک یکدیگر رتبه 17 کرمان در فضای کسب وکار کشور را ارتقا ببخشند.

مدیر کسب وکار اتاق کرمان نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد: در این بخش فرآیندهایی را تعریف و فضای مناسبی را ایجاد کرد تا هر فرد مالی با مراجعه به اتاق کرمان بداند که مسئله و مشکل وی پیگیری و حل خواهد شد.

حسن امیری افزود: تمامی فرآیندها در مدیریت کسب وکار به صورت الکترونیکی دیده شده و نظر کارشناسی، تجربه و دانش مشاوران می تواند این فعالیت ها را ارتقا ببخشد.

دبیر مدیریت کسب وکار اتاق کرمان نیز در ادامه این نشست ارتقای رتبه محیط کسب وکار استان جزء سه استان برتر کشور را چشم انداز و بهبود این محیط را مأموریت اصلی این طرح مطرح کرد.

عباس عسجدی، اعلام نمود: مشاوره در حوزه های بیمه، بانک، مالیات، مسائل حقوقی، کار و امور اجتماعی، اخذ مجوزها، سرمایه گذاری، بازاریابی، کسب وکارهای نوین و صادرات به فعالان مالی ارائه می شود.

او افزود: پیگیری فرایند اجرای قانون مستمر بهبود محیط کسب وکار، ارائه خدمات به فعالان مالی، رصد نحوه رفع مشکل توسط دستگاه های اجرایی استان و ارائه گزارش، ارائه مشاوره تلفنی، حضوری، الکترونیکی و پیامکی از جمله فعالیت های این مدیریت در نظر گرفته شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 27

به "اتاق کرمان حلقه اتصال با کسب وکارها می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق کرمان حلقه اتصال با کسب وکارها می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید