80 درصد از مردم روستای شکورآباد شهرستان سلطانیه گلیم می بافند

به گزارش ساری فان، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: 80 درصد از بانوان روستای شکورآباد بخش گوزل دره در شهرستان سلطانیه که در حوزه صنایع دستی استان شناخته شده است که مشغول بافت گلیم هستند.

80 درصد از مردم روستای شکورآباد شهرستان سلطانیه گلیم می بافند

به گزارش خبرنگاران زنجان، الناز خدایی فرد ضمن اعلام این خبر، گفت: روستای شکورآباد دارای قابلیت های بسیاری در حوزه صنایع دستی است و راه اندازی کارگاهای گلیم بافی باعث ایجاد کسب وکار مناسب و درآمدزایی برای ساکنان و بانوان روستا شده است که به تقویت این رشته ها و فراوری با کیفیت و مستمر خواهیم رسید.

او اضافه نمود: همه کوشش این اداره کل ایجاد فرصت برای پیشرفت و توسعه مالی مردم در مناطق روستایی استان است. برگزاری دوره های آموزشی برای صنعتگران روستا و صدور مجوزهای صنایع دستی برای آنان، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به وسیله معرفی به صندوق کارآفرینی امید، تشویق صنعتگران برای برند سازی از جمله اقدامات صورت گرفته است.

خدایی فرد توضیح داد: توجه به صنایع دستی در روستاها می تواند زمینه ایجاد اشتغال و مهاجرت معکوس روستاییان را به دنبال داشته باشد.

معاون صنایع دستی گفت: اهمیت سهم زنان روستایی در نیروی انسانی، نه تنها در فعالیت های خانگی، بلکه در فعالیت های فراوریی بیرون از خانه نیز حائز اهمیت است. نقش های بافته شده نشان از عظمت فرهنگ، هنر، باورها، آداب و رسوم و تاریخ پر فراز و نشیب این دیار را دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 975

به "80 درصد از مردم روستای شکورآباد شهرستان سلطانیه گلیم می بافند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد از مردم روستای شکورآباد شهرستان سلطانیه گلیم می بافند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید