کشور دارای 2 میلیون بیسواد در بازه سنی 10 تا 49 سال است

به گزارش ساری فان، معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه 5 ساله برای ریشه کن شدن بیسوادی در کشور گفت: کشور دارای 2 میلیون بیسواد در بازه سنی 10 تا 49 سال است.

کشور دارای 2 میلیون بیسواد در بازه سنی 10 تا 49 سال است

علیرضا نخعی در حاشیه برگزاری مراسمی که به مناسبت هفته سوادآموزی در قرچک برگزار شد در جمع ساری فان، اعلام کرد: طی سر شماری حدود دو میلیون بی سواد بین 10 تا 49 سال داریم که نباید بگذریم و باید برای آنها برنامه ریزی کنیم.

نخعی افزود: سازمان نهضت سواد آموزی یک شناسایی دقیق و هدفمند برای ریشه کنی برنامه ریزی کرده است اما همه باید کمک کنند و یک برنامه 5 ساله برای آن در نظر گرفته شده و همراهی بین بخشی زیاد نیاز است.

وی بیان نمود: خوشبختانه دستگاه های مختلف پای کار هستند و اکنون با 35 دستگاه شوراهای سوادآموزی در استان ها تشکیل شده و حدود 8 هزار و 700 جلسه تا کنون در کشور در این خصوص برگزار شده است.

معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: همه امکانات برای ثبت نام بی سوادان آماده است و برای امسال چیزی حدود 500 هزار نفر هدف گذاری شده است و تا کنون 400 هزار نفر حضور پیدا کرده اند.

نخعی اظهار کرد: پیش بینی ما این است تا 100 هزار کلاس درس افزایش پیدا کند که لازمه آن همکاری است ، مخصوصاً آنجا که بی سواد باید قدم بردارد بسیار مهم است و باید این انگیزه ایجاد شود و نهادهای مردمی در روستاها و جاهایی که بی سواد بیشتری هستند نیاز به همکاری است که راه را هموار کنند تا بیسوادی ریشه کن شود و طی 4 سال آینده شاهد محو بی سوادی در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 93

به "کشور دارای 2 میلیون بیسواد در بازه سنی 10 تا 49 سال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشور دارای 2 میلیون بیسواد در بازه سنی 10 تا 49 سال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید