کدام تیم های فوتبال بیشترین درآمد فروش پیراهن را دارند؟

به گزارش ساری فان، تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا بیشترین درآمد فروش پیراهن را در میان باشگاه های اروپایی از آن خود نموده است.

کدام تیم های فوتبال بیشترین درآمد فروش پیراهن را دارند؟

به گزارش, یکی از درآمد زا ترین بخش های فوتبال برای باشگاه ها فروش پیراهن تیم های خود است. باشگاه های عظیم با جذب حامیان اقتصادی درآمد زیادی را از این طریق کسب می نمایند.

در ادامه گزارش پر درآمد ترین تیم ها جهان که بیش ترین درآمد را از فروش پیراهن های خود داشته اند را آنالیز می کنیم.

تیم فوتبال بارسلونا در صدر جدول پُر درآمد ترین تیم ها به وسیله فروش پیراهن خود است. شرکت نایکی که تامین نماینده لباس های آبی اناری پوشان است، در هر سال 100 میلیون پوند به این باشگاه پرداخت می نماید. این مبلغ حدودا معادل 2 هزار میلیارد تومان است.

رده دوم پر درآمد ترین تیم ها در اختیار دیگر غول فوتبال اسپانیا است. تیم فوتبال رئال مادرید مطابق قراردادش با شرکت آدیداس سالی 98 میلیون پوند از این شرکت دریافت می نماید که حدودا معادل مبلغ تومانی باشگاه بارسلونا است.

سومین تیم که بیشترین درآمد را از فروش امتیاز پیراهنش دارد، تیم فوتبال لیورپول است. این تیم مطابق قراردادش با شرکت نایکی، سالی 80 میلیون پوند درآمد دارد. این مبلغ حدودا معادل هزار و 600 میلیارد تومان است.

تیم فوتبال منچستر یونایتد چهارمین تیم پر فروش جهان و دومین تیم لیگ جزیره است. طبق قرارداد این باشگاه با شرکت آدیداس، سالی 75 میلیون پوند از فروش پیراهنش درآمد دارد. این مبلغ حدود هزار و 500 میلیارد تومان است.

رقیب سنتی شیاطین سرخ در رده پنجم پر درآمد ترین ها است. تیم فوتبال منچستر سیتی با قرارداد 65 میلیون پوندی با شرکت پوما، هر ساله درآمدی معادل هزار و 300 میلیارد تومان کسب می نماید.

رده ششم این رده بندی به تیم فوتبال آرسنال تعلق دارد. توپچی های لندنی هر ساله 60 میلیون پوند از شرکت آدیداس دریافت می نمایند. این مبلغ حدودا معادل هزار و 200 میلیارد تومان است.

تیم فوتبال چلسی هم به طور مشترک در رده ششم پر درآمد ترین تیم ها به وسیله فروش پیراهن قرار گرفته است. این تیم سالانه مبلغ 60 میلیون پوند از شرکت نایک دریافت می نماید.

تیم فوتبال یوونتوس در رده هشتم پر درآمد ترین های جهان و در رده نخست تیم های ایتالیایی قرار گرفته است. با توجه به حضور کریستیانو رونالدو در این تیم احتمالا رقم قرارداد فروش پیراهن این تیم در سال های آینده تغییر خواهد نمود. در حال حاضر این تیم مبلغ 46 میلیون یورو از شرکت آدیداس دریافت می نماید که تقریبا معادل 940 میلیارد تومان است.

تیم فوتبال بایرن مونیخ رده نهم این جدول را به خود اختصاص داده است. این تیم پر درآمد ترین تیم بوندسلیگا از نظر فروش پیراهن است. قرارداد این باشگاه با شرکت آدیداس که تامین نماینده پیراهن های این تیم است، 42 میلیون و 500 هزار پوند در سال است. این مبلغ حدودا معادل 870 میلیارد تومان است.

رده دهم این جدول به تیم فوتبال تاتنهام اختصاص دارد. این تیم سالانه 30 میلیون پوند از شرکت نایک دریافت می نماید که تقریبا معادل 615 میلیارد تومان است.

با مشاهده جدول فوق متوجه می شویم که تیم های انگلیسی با بستن قرارداد های نجومی درآمد های هنگفتی را به وسیله فروش پیراهن های خود بدست می آورند. از طرفی دیگر برترین شرکت های تامین که هزینه های زیادی را متحمل می شوند تا اسپانسری تیم ها را بدست آورند شرکت های آدیداس و نایک هستند.

مسئولان فوتبال کشورمان هم می تواند با نگاهی درست به این مساله مهم، در سال های آینده درآمد ها قابل توجهی را از این طریق بدست بیاورند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 453

به "کدام تیم های فوتبال بیشترین درآمد فروش پیراهن را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام تیم های فوتبال بیشترین درآمد فروش پیراهن را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید