کاوه: مشکل فلاح با دبیر نیست، با روسای فدراسیون ها مشکل دارد، کار من جلوگیری از تکرار تاریخ در کشتی است

به گزارش ساری فان، مدیر تیم های ملی کشتی در واکنش به نقدها تند قهرمان سابق کشتی دنیا، گفت که او نه با دبیر بلکه با همه روسای فدراسیون مشکل دارد.

کاوه: مشکل فلاح با دبیر نیست، با روسای فدراسیون ها مشکل دارد، کار من جلوگیری از تکرار تاریخ در کشتی است

محسن کاوه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اینکه اکبر فلاح عنوان نموده مدیر تیم های ملی کشتی، برنامه ای برای این تیم ها ندارد، گفت: فکر می کنم بعضی افراد، آگاهی و اطلاعات به روزی ندارند. یکی از کارهایی که باید به عنوان مدیر تیم های ملی انجام دهم، این است که با سرمربیان تیم ملی در خصوص برنامه های آنها صحبت کنم. موضوع دیگر، مشاخصه با کشتی گیرسالاری است که در گذشته به کشتی ما ضربه زده است. نمونه شاخص آن هم سال های 1994، 1995 و 1996 است که گروه هایی در تیم ملی ایجاد شدند.

در شرایط خاصی هستیم

وی ادامه داد: چند روز قبل حدود ساعت 8 شب، اتحادیه دنیای کشتی اعلام نمود مسابقات دنیای به صورت قطعی برگزار می شود. بلافاصله ساعت 7 صبح فردا در فدراسیون کشتی جلسه گذاشتیم تا در خصوص جمع و جور کردن تیم و برگزاری اردوها صحبت کنیم. ما در شرایط خاصی به سر می بریم. اینها وظایفی است که من به عنوان مدیر تیم های ملی به عهده دارم. اینجا باشگاه نیست که من بگویم چه کار کردم و چه کار نکردم. بحث تیم ملی مطرح است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

برگزاری انتخابی در تمام اوزان جزو برنامه های ماست

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در خصوص اینکه گفته شده تیم ملی قرار است بدون مسابقه انتخابی روانه صربستان شود، به خبرنگاران گفت: در همان آغاز کار گفتیم که در سه وزن، انتخابی داریم. کجا گفته شد که تیم اعزامی به رقابت های دنیای بدون انتخابی معرفی خواهد شد؟ اصلاً این چیزی نیست که لازم باشد بگوییم. برگزاری مسابقه انتخابی در تمامی اوزان جزو برنامه های ماست و فلاح از این موضوع اطلاعی ندارد که چنین حرف هایی می زند. من دوست ندارم این واژه را بگویم، اما این حرف ها عوام فریبی است. مگر در سال 1993 که فلاح قهرمان دنیا شد، سال بعد برای حضور در مسابقات دنیای 1994 حاضر شد کشتی انتخابی بگیرد؟

وظیفه دارم جلوی تکرار تاریخ در کشتی را بگیرم

کاوه ادامه داد: آن سال هم سرمربی تیم ملی وظیفه داشت برای شما مسابقه انتخابی بگذارد اما شما حتی به تمرین دو روز قبل از مسابقه هم رضایت نمی دادی. متأسفانه سرمربی وقت شما را ملی پوش کرد و نه خودت نتیجه گرفتی، نه اجازه دادی نفری که در ایران اول شده بود، ملی پوش شود و نتیجه بگیرد. من به عنوان مدیر تیم های ملی وظیفه دارم که جلوی تکرار تاریخ در کشتی را بگیرم. اگر شما به حسن یزدانی اشاره کردید که باید انتخابی بگیرد، او کشتی گیر منظم، قهرمان دنیا و البته تابع تصمیمات کادرفنی است. وظیفه من به عنوان مدیر تیم های ملی این است که نگذارم کشتی گیرسالاری در تیم ملی باشد، نگذارم آن تاریخ تلخ تکرار شود که بهترین تیم تاریخ کشتی ما در المپیک 1996 آتلانتا، بدترین نتیجه ممکن را بگیرد.

وزیر ورزش وارد مسائل فنی نمی شود

وی در خصوص اینکه فلاح از وزیر ورزش و جوانان خواسته به مسئله عدم برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی ورود کند، گفت: موقعی که می گویم او از مسائل روز کشتی که هیچ، از مسائل مدیریتی هم بی اطلاع است، برای همین است. وزیر ورزش به موضوعات کلان ورود می نماید و هیچ وقت در هیچ فدراسیونی وارد مسائل ریز و فنی نمی شود. فدراسیون ها برنامه می دهند و وزیر که نمی گوید انتخابی بگذارید یا برگزار نکنید.

در خصوص ابتلای کشتی گیران به کرونا نگرانیم

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد درخصوص موضوعی که این روزها همه در خصوص برگزاری وسیع مسابقه انتخابی کشتی روسیه مطرح می نمایند، اعلام کرد: ما همین الان اردو گذاشته ایم و در خصوص ابتلای کشتی گیران به کرونا نگرانیم. خود بچه ها هم همواره بابت خانواده های خود نگران هستند؛ چون آمار رسمی ابتلا به کرونا این روزها در کشورمان خیلی بالاست. نمی دانم شرایط روسیه از لحاظ کرونا چطور است. اول قرار بود مسابقه را جای دیگری برگزار نمایند، اما بعد در شهری نزدیک مسکو و با حضور تماشاگر برگزار کردند. آیا ما می توانیم در چنین شرایطی مسابقه برگزار کنیم؟ در هر وزن 20-30 کشتی گیر حضور داشتند، آیا ستاد ملی مقابله با کرونا به ما مجوز برگزاری چنین مسابقه ای را می دهد؟

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

خوب است نقاب مان را برداریم و حرفی بزنیم که واقعی باشد

کاوه با اشاره به تعطیلی تعدادی از لیگ های رشته های مختلف عنوان نمود: همین الان می بینیم که فدراسیون های والیبال و هندبال به خاطر ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان به کرونا، لیگ خود را موقتاً تعطیل نموده اند. کسانی که این حرف ها را می زنند، از وقایع حال حاضر ورزش ما بی خبرند. خوب است که نقاب را برداریم و حرفی بزنیم که واقعی باشد. آیا امروز ایران شرایط برگزاری مسابقه انتخابی شبیه به روسیه را دارد؟ به ما اجازه برگزاری چنین رقابتی را می دهند؟ نمی شود برای خوشامد هواداران انتخابی تیم ملی و مربیان سازنده، حرفی بزنیم که در شرایط موجود امکان انجام آن نیست.

با تیم پُرهزینه سلام جویبار و سایپا چه کردید؟

وی در خصوص اینکه قهرمان سابق کشتی دنیاکه گفته است از سفره لیگ، بهره ای به مربیان سازنده نمی رسد، توضیح داد: صاحبان تیم ها و اسپانسرها در لیگ، سرمربی تیم خود را انتخاب می نمایند و قطعاً با توجه به سرمایه ای که گذاشته اند، کسی را به عنوان سرمربی و کادر فنی می آورند که صاحب رزومه و توانایی برای کسب نتیجه باشد. باز هم می گویم خوب است نقاب مان را برداریم و به عنوان هوادار مربی سازنده ظاهر نشویم. کسی که تیم می دهد با یک مربی که توافق می نماید، براساس توانایی هایش قرارداد می بندد. الان خود شما که ناراحت هستید، یک سال تیم پرامکانات و پُرهزینه سلام جویبار را در اختیار داشتید که حتی از گروهش بالا هم نیامد. سایپا هم دست تان بود که امکانات خیلی خوبی داشت، اما کاری کردید که سال هاست دیگر در کشتی تیم نمی دهند. اینکه به شما تیم نمی دهند؛ تقصیر منِ مدیر تیم های ملی چیست؟

مشکل فلاح با روسای فدراسیون هاست

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در خصوص نقدها دنباله دار اخیر فلاح از دبیر اعلام کرد: من نمی دانم مشکل او با دبیر چیست. چیزی که من می دانم این است که دبیر زمانی در دوره کشتی گیری اش خیلی به فلاح نزدیک بود، اما الان حدود 21-22 سال است که اصلاً ارتباطی با هم ندارند و راه و سبک زندگی شان از هم جداست. مشکل فلاح با دبیر نیست، مشکل او با روسای فدراسیون هاست. هر کسی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود، فلاح انتقاد می نماید و قبولش ندارد. دوره ای که رسول خادم رئیس فدراسیون بود، مگر شاهد همین نقدها تند نبودیم؟ او حالا که رسول خادم رئیس فدراسیون نیست، اینگونه مصاحبه می نماید.

فلاح سرمربیگری رده خاصش را نگیرد، از رئیس بعدی هم انتقاد می نماید

کاوه با بیان اینکه فلاح در دوره یزدانی خرم هم به شدت منتقد بود، گفت: فلاح از روسای هیئت های کشتی تهران هم نقدها شدیدی داشت. این بحث ها مربوط به امروز و دیروز نیست. او منتقد رئیس بعدی فدراسیون هم خواهد بود، اگر او را به عنوان سرمربی رده خاصی که خودش دوست دارد، انتخاب نکند. او در خصوص رئیس بعدی هم همین حرف ها را می زند. او با همه کُنتاکت و چالش دارد. بهتر است فلاح آرامش خود را حفظ کند. بخشی از این نقدها تند به بی اطلاعی او برمی شود و خوب است اطلاعاتش را به روز کند. ضمن اینکه اطرافیان فلاح باید او را به آرامش دعوت نمایند و این پراکنده گویی ها اصلاً خوب نیست.

با فشار زیادی مجوز اردوی تیم ملی را گرفتیم

وی در خصوص اینکه فلاح گفته فدراسیون کشتی در این مدت کرونا خواب بوده است، گفت: مگر زمان بیداری مان را باید به او بگوییم؟ کارهایی که فدراسیون در این مدت انجام داده کاملاً معین است. ما در شرایطی مجوز برگزاری لیگ برتر را از وزارت بهداشت گرفتیم که رشته های انفرادی و پُربرخورد دیگر مثل تکواندو، ووشو و بوکس نتوانستند این کار را انجام دهند. ما با فشار زیادی مجوز برگزاری اردوی تیم ملی را گرفتیم. آیا کاری می شد انجام داد و ما انجام نداده ایم؟ دیگر باید چه می کردیم؟

فلاح بگوید چه کاری در این 22 سال برای کشتی انجام داده است

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در سرانجام گفت: ای کاش فلاح یک سر به خانه کشتی می زد یا سالن توفیق را می دید، یا دو ماه دیگر که خانه کشتی شهید صدرزاده آماده می شود، آنجا برود. تمام این کارها هم از پولی غیر از بودجه کشتی تأمین شده و از بیرون آمده است. در خصوص تیم های ملی هم به محض قطعی شدن برگزاری مسابقات دنیای، همه اقدامات لازم را انجام دادیم و کاری غیر از این نمی توانستیم انجام دهیم. در سرانجام هم یک سوال از اکبر فلاح دارم، شما در این 22 سال، چه کاری به عنوان مربی برای کشتی انجام دادید؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 680

به "کاوه: مشکل فلاح با دبیر نیست، با روسای فدراسیون ها مشکل دارد، کار من جلوگیری از تکرار تاریخ در کشتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوه: مشکل فلاح با دبیر نیست، با روسای فدراسیون ها مشکل دارد، کار من جلوگیری از تکرار تاریخ در کشتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید