واکنش غریب آبادی به گزارش مدیر کل آژانس درباره مجتمع تسا کرج

به گزارش ساری فان، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش اخیر مدیر کل این سازمان درباره سایت کرج را فراتر از توافقات دو طرف در بیانیه مشترک خواند.

واکنش غریب آبادی به گزارش مدیر کل آژانس درباره مجتمع تسا کرج

به گزارش خبرنگاران، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، گزارش مدیر کل این سازمان درباره دوربین های نظارتی در سایت تسا در کرج را نادرست خواند.

وی تاکید نمود، گزارش مدیرکل آژانس درباره دوربین های این مجتمع دقیق نیست و این موضوع جزو تفاهمات بیانیه مشترک نیست.

براساس گزارش پرس تی وی، کاظم غریب آبادی با بیان این موضوع تاکید نمود که گزارش اخیر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی فراتر از چارچوب توافق شده در بیانیه مشترک میان ایران و آژانس است.

سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی روز یک شنبه در بیانیه ای گفت که مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در آخرین گزارش خود درباره راستی آزمایی و نظارت در ایران به کشورهای عضو گفت که ایران از روزهای 20 تا 22 سپتامبر (29 تا 31 شهریور) به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه سرویس تجهیزات نظارت آژانس را داده و اجازه داده شده تا کارت ذخیره دوربین ها در تمامی مکان های ضروری در ایران به جز کارگاه ساخت تجهیزات سانتریفیوژ در مجمع تسا در کرج تعویض گردد.

در این بیانیه ادعا شده است که ایران به آژانس دسترسی به سایت کرج را برای نصب دوربینهای نظارتی تازه یا اطمینان حاصل کردن از اینکه فراوری قطعات سانتریفیوژ در این کارگاه از سر گرفته شده، نداده است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1225

به "واکنش غریب آبادی به گزارش مدیر کل آژانس درباره مجتمع تسا کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش غریب آبادی به گزارش مدیر کل آژانس درباره مجتمع تسا کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید