نیازمند: طارمی باعث خودباوری بیشتر بازیکنان ایرانی شده است، می خواهم با عملکردم، درهای فوتبال پرتغال را به روی هموطنانم باز کنم

به گزارش ساری فان، دروازه بان ایرانی تیم فوتبال پورتیموننزه می گوید مهدی طارمی با درخششی که در پورتو داشته، باعث شده است تا بازیکنان ایرانی به خودباوری بیشتری برسند.

نیازمند: طارمی باعث خودباوری بیشتر بازیکنان ایرانی شده است، می خواهم با عملکردم، درهای فوتبال پرتغال را به روی هموطنانم باز کنم

به گزارش خبرنگاران، پیغام احتیاجمند که تابستان اخیر با عقد قراردادی سه ساله به تیم پورتیموننزه پرتغال پیوست و در این تیم عملکردی قابل قبول را هم از خود به نمایش گذاشته است، در گفت وگو با شبکه تلویزیونی 11 پرتغال گفت: من از ایران می آیم و دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران هستم. آقای پائولو سرجیو سرمربی تیم از من شناخت داشت، چون او در ایران سرمربیگری نموده بود (سرمربی صنعت نفت آبادان). او شناخت خوبی از من داشت، چون در ایران عملکرد خوبی از خودم به نمایش گذاشته بودم.

دروازه بان ایرانی تیم پورتیموننزه توضیح داد: ایران حدود 80 میلیون جمعیت دارد که بیشتر مردم ما، در حدود 70 تا 80 درصد آنها فوتبال، بازیکنان و اخبار فوتبالی را دنبال می نمایند.

وی بعلاوه با اشاره به عملکرد درخشانش در ملاقات با تیم فامالیکائو در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی پرتغال که با دو مهار پنالتی باعث شد تا تیم شان در ضربات پنالتی به فزونی 4 بر 2 برسد و راهی دور بعد رقابت ها گردد، گفت: مردم ایران بابت عملکردم در آن بازی به وجد آمده بودند و نامم تیتر رسانه های ایرانی شده بود، چون در آن بازی عملکرد خوبی از خودم به نمایش گذاشتم.

احتیاجمند 26 ساله بعلاوه در تمجید از طرفداران ایرانی گفت: طرفداران ایرانی وقتی از بازیکنان محبوب شان حمایت می نمایند که انتظارش را ندارید. آنها همواره از بازیکنان محبوب شان حمایت می نمایند.

دروازه بان تیم ملی کشورمان در باره مهار پنالتی ها هم تأکید کرد: یادم نمی آید که دقیقاً چنین کاری را در ایران نموده باشم. به نظرم در مهار پنالتی چندین فاکتور وجود دارد، پیش از هر چیز من پنالتی زدن بازیکنان را دیدن می کنم که این خیلی به من یاری می نماید. من فکر بازیکنان حریف را در مهار پنالتی ها می خوانم. فاکتورهای زیادی در مهار پنالتی وجود دارد، اما صادقانه باید بگویم که برای مهار پنالتی به کمی شانس هم احتیاج است.

وی ادامه داد: بسیاری از رسانه های پرتغالی پس از مهار ضربات پنالتی که باعث صعود تیم به دور بعد شد، از تیتر قهرمان ایرانی استفاده کردند و حتی مردم کشورم هم بابت این تیتر رسانه های پرتغالی احساس غرور کردند.

احتیاجمند با اشاره به اینکه دوست دارد بازیکنان ایرانی زیادی در فوتبال پرتغال شاغل شوند، گفت: دوست دارم با نشان دادن عملکرد و شخصیتم، درهای فوتبال پرتغال را به روی دیگر بازیکنان ایرانی باز کنم. اگر این اتفاق در آینده بیفتد، خیلی راضی خواهم شد.

دروازه بان پورتیموننزه در سرانجام در تمجید از مهاجم ایرانی پورتو گفت: وقتی مهدی طارمی فوتبالش را از جنوب ایران آغاز کرد، کسی باور نمی کرد که او روزی در فوتبال اروپا اینچنین بدرخشد. همین مسئله باعث شده است تا بازیکنان ایرانی به خودباوری بیشتری برسند که می توانند روزهای شگفت انگیزی را در فوتبال اروپا داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1388

به "نیازمند: طارمی باعث خودباوری بیشتر بازیکنان ایرانی شده است، می خواهم با عملکردم، درهای فوتبال پرتغال را به روی هموطنانم باز کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازمند: طارمی باعث خودباوری بیشتر بازیکنان ایرانی شده است، می خواهم با عملکردم، درهای فوتبال پرتغال را به روی هموطنانم باز کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید