لغو ویزا و پرواز مستقیم، 2 مزیت مهم برای توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا

به گزارش ساری فان، در این نشست که ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و تعدادی دیگر از مدیران وزارت میراث فرهنگی و سفارت ونزوئلا نیز حضور داشتند، دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس سفیر ونزوئلا در ایران، درباره توسعه همکاری های گردشگری بین دو کشور با یکدیگر گفت و گو کردند.

لغو ویزا و پرواز مستقیم، 2 مزیت مهم برای توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا

دکتر مونسان در این نشست طی سخنانی با اشاره به مزیت های گردشگری دو کشور گفت: ایران و ونزوئلا در حوزه گردشگری دارای دو مزیت مهم هستند که یکی از آن ها پرواز مستقیم و دیگری لغو ویزا است. این دو مزیت می تواند به توسعه و رونق گردشگری بین دو کشور کمک کند.

او افزود: بعد از برگزاری وبینار با وزیر گردشگری ونزوئلا در ماه گذشته و صحبت در خصوص توسعه گردشگری بین دو کشور، آمادگی کامل برای این موضوع را داریم و در همین رابطه مکاتباتی نیز با ونزوئلا اجرا شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این آمادگی را داریم تا روابط خود را با ونزوئلا در حوزه گردشگری توسعه دهیم و این توسعه روابط می تواند با حضور بخش خصوصی نیز باشد. می توان نشست هایی را با حضور بخش خصوصی برگزار کرد و نیز فم تورهای گردشگری در دو کشور برگزار شود.

افزایش تولیدات داخلی را از ایران یاد گرفته ایم

کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس نیز در این نشست گفت: ایران و ونزوئلا دو کشوری هستند که می خواهند آزاد زندگی کنند و به همین خاطر دشمن مشترکی به نام آمریکا دارند. برای ما نیز تفاوتی ندارد که جمهوری خواهان در آمریکا قدرت را در دست بگیرند یا دموکرات ها، اکنون هم شاید آقای بایدن تغیراتی جزئی در رفتار کشور آمریکا ایجاد کند، اما در باطن تفاوتی نخواهد کرد.

او افزود: در سال های اخیر درآمدهای نفتی ونزوئلا کاهش یافته است و از این رو این کشور به دنبال افزایش درآمدهای خود از راه های دیگری است که یکی از این راه ها توسعه گردشگری است.

سفیر ونزوئلا در ایران ضمن تشکر از حمایت ها و کمک های ایران گفت: ما از ایران یاد گرفته ایم که تولیدات داخلی را افزایش دهیم تا بتوانیم روی پای خودمان بایستیم.

کوردونس افزود: ونزوئلا دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی است و توسعه گردشگری بین این کشور با سایر کشورهای دنیا موضوع مهمی است که پیگیری می کنیم. در این میان برای توسعه گردشگری با ایران بسیار علاقه مند هستیم و آمادگی کامل داریم.

ارسال پیش نویس تفاهم نامه به کاراکاس

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این نشست با اشاره به علاقه مندی ایران و ونزوئلا برای توسعه و رونق گردشگری گفت: این آمادگی کاملا از سوی ایران وجود دارد و در همین رابطه بعد از برگزاری وبینار دکتر مونسان با وزیر گردشگری ونزوئلا مکاتبات برای رونق گردشگری بین دو کشور آغاز شده و پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین ایران و ونزوئلا به کاراکاس ارسال شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 724

به "لغو ویزا و پرواز مستقیم، 2 مزیت مهم برای توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو ویزا و پرواز مستقیم، 2 مزیت مهم برای توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید