شمار لژیونرهای ایرانی در لیگ پرتغال افزایش خواهد داشت

به گزارش ساری فان، یک رسانه ایتالیایی با توجه به عملکرد خوب ایرانی ها در لیگ حرفه ای پرتغال، پیش بینی کرد بر شمار لژیونرهای ایرانی این لیگ اروپایی در آینده افزوده گردد.

شمار لژیونرهای ایرانی در لیگ پرتغال افزایش خواهد داشت

به گزارش گروه ورزشی ساری فان، سال ها قبل لیگ فوتبال بوندس لیگا آلمان پذیرای بازیکنان ایرانی با استعداد بیشماری شد. در آن هنگام بازیکنانی همچون علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان، مهدی پاشازاده، سرژیک تیموریان، سیروس دین محمدی و ... در این لیگ کاملا معتبر اروپای غربی توانمندی های خود را نشان دادند.

اکنون به نظر می رسد که لیگ حرفه ای فوتبال پرتغال به محلی برای معرفی و شکوفایی بازیکنان تکنیکی کشورمان تبدیل شده است.

بعد از آنکه در این لیگ قدیمی قاره سبز بازیکنانی همچون مهدی طارمی، مهرداد محمدی و امیر عابدزاده حضور یافتند و توانمندی های خود را نشان دادند، به نظر می رسد راه حضور بازیکنان ایرانی بیشتری در آینده به این لیگ هموار خواهد شد.

در این ارتباط سایت فوتبال بولا ایتالیا گزارشی منتشر نموده است. این رسانه احتمال داده در آینده شمار لژیونر های ایرانی در این لیگ بیشتر گردد.

گزارشگر این سایت، بازیکنانی همچون پیغام نیازمند، سروش رفیعی و محمد محبی را که در تیم سپاهان بازی می نمایند، را لژیونر های جدید و احتمالی کشورمان در پرتغال دانسته است.

فوتبال بولا اضافه کرد: تا قبل از تعطیلی کرونایی مسابقات لیگ حرفه ای پرتغال، 2 بازیکن ایرانی در فهرست 10 گلزن برتر لیگ پرتغال بودند که همین نکته حیرت انگیزی بود. مهرداد محمدی با 7 گل زده و 6 پاس گل از تیم آوس، در اولین تجربه فوتبالی خارج از کشورش، عملکرد خوبی داشته است. او محتمل است به خاطر ارائه همین عملکرد خوب، فصل بعد به تیمی دیگر منتقل گردد.

سایت ایتالیایی آنگاه مطرح کرد: مهدی طارمی با توانمندی بالایی به فوتبال پرتغال آمد. کاروالهال، سرمربی ریو آوه بازیکنانش را به خوبی آماده کرد و طارمی 8 گل زده در لیگ پرتغالداشت. همینطور امیر عابدزاده، دروازه بان ایرانی تیم ماریتیمیو سابقه حضور در جام جهانی دارد و 3 حضور در تیم ملی ایران داشته است.

به اعتقاد گزارشگر این نشریه هم اکنون تعداد لِژیونر های ایرانی در لیگ پرتغال 3 بازیکن نامبرده هستند، اما با توجه به عملکرد خوبی که این نفرات در پرتغال داشته اند، احتمال زیادی هست که بر تعداد بازیکنان کشورمان در این لیگ اضافه کرده گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 435

به "شمار لژیونرهای ایرانی در لیگ پرتغال افزایش خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار لژیونرهای ایرانی در لیگ پرتغال افزایش خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید