شرکت های استانی سهام عدالت به زودی بورسی می شوند

به گزارش ساری فان، محمدرضا معتمد گفت: شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت بزودی بورسی می شوند.

شرکت های استانی سهام عدالت به زودی بورسی می شوند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا معتمد عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این پرسش که آیا پرتفوی سهام عدالت برای دارندگان آن اعلام شد، گفت: اکنون پرتفوی (ترکیب دارایی) سهام عدالت برای دارندگان آن تعیین است و آن هایی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده اند، اکنون می توانند از میزان و حجم دارایی های خود در سهام عدالت مطلع شوند.

عضو هیأت مدیره سازمان بورس در خصوص اینکه چه زمانی شرکت های سرمایه گذاری استانی وارد بورس اوراق بهادار می شوند، گفت: بعد از اینکه مهلت انتخاب مدیریت مستقیم و یا غیرمستقیم سهام عدالت در 29 خرداد به انتها رسید، باید شرکت های سرمایه گذاری استانی بعد از این که پرتفوی سهامداران استانی در سبد سهام شرکت نهاده شد، به زودی سرمایه آن ها ثبت می گردد و بر اساس تعداد افراد مشمول سهام عدالت و پرتفوی سهام آن ها می توانند به افزایش سرمایه شرکت استانی بپردازند و این شرکت ها به زودی در بورس یا فرابورس پذیرش می شوند.

وی گفت: در بعضی از استان ها که جمعیت زیادی دارد، تعداد زیادی از سهامداران عضو سرمایه گذاری استانی می شوند و در استان های کم جمعیت تر تعداد کمتری سهامدار سرمایه گذاری استانی می شوند.

به گفته معتمد، در حال حاضر به وسیله ارتباط بین سازمان خصوصی سازی و شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه، اطلاعات سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم مبادله می گردد و به زودی دارایی های شرکت های سرمایه گذاری استانی تعیین می گردد و پرتفوی سهام این افراد در شرکت استانی مربوطه قرار می گیرد و هر استان به اندازه تعداد سهامدار و ارزش سهام خود می تواند افزایش سرمایه بدهد و بعد از برگزاری مجمع در بورس حاضر گردد.

وی همچنین گفت: اساسنامه شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت باید تهیه گردد و 3 بخش شرکت های سرمایه گذاری استانی، سازمان خصوصی سازی و شرکت سپرده گذاری مرکزی و بورس درگیر هستند تا سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی به زودی در تابلو تعیین گردد.

به گفته عضو هیأت مدیره سازمان بورس از 49 میلیون سهامدار عدالت، حدود 20 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را برگزیده اند و حدود 29 میلیون نفر نیز روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند که در روش مستقیم ارزش سهام هر فرد در پرتفوی خودش نهاده شده و می تواند به وسیله کارگزار ناظر خود فعلا تا 30 درصد از سهام عدالت را بفروشد که البته توصیه نمی گردد که مردم فعلاً سهام عدالت خود را بفروشند. در روش غیر مستقیم مردم سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی مربوطه می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 493

به "شرکت های استانی سهام عدالت به زودی بورسی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های استانی سهام عدالت به زودی بورسی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید