شاخص کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 18 اسفند؛ تداوم هوای مطلوب پایتخت

به گزارش ساری فان، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (18 اسفند ماه) در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است، اما وزش باد طی روز باعث بهبود این شرایط در بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

شاخص کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 18 اسفند؛ تداوم هوای مطلوب پایتخت

به گزارش ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد که در صبحگاه امروز (18 اسفند ماه) در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک است.

با رشد ناپایداری جوی طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت، برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

صبح فردا (19 اسفند ماه) تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد نسبتا شدید طی ساعات گذشته از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

استمرار این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها می شود و کیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی خواهد ماند. در اواخر وقت فردا (19 اسفند ماه) نیز باوجود ترافیک شامگاهی پیش بینی می شود ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال داشته باشد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 78 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 91 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 930

به "شاخص کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 18 اسفند؛ تداوم هوای مطلوب پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 18 اسفند؛ تداوم هوای مطلوب پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید