سالانه تراز دریاچه ارومیه نزدیک به یک متر افزایش می یابد

به گزارش ساری فان، مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: با بهره برداری از طرح های مهم انتقال آب، تراز دریاچه ارومیه سالانه نزدیک به یک متر افزایش می یابد.

سالانه تراز دریاچه ارومیه نزدیک به یک متر افزایش می یابد

به گزارش ساری فان به نقل از ایسنا، فرهاد سرخوش مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان این که قبل از تشکیل ستاد احیا، تراز دریاچه ارومیه سالانه به طور متوسط 40 سانتی متر کاهش می یافت، اظهار کرد: طرح های مهم انتقال آب به دریاچه ارومیه طی سال های آینده و به تدریج به بهره برداری می رسد که تراز دریاچه ارومیه در صورت بهره برداری از این طرح ها سالانه نزدیک به یک متر افزایش می یابد.

وی با بیان این که حفاری 30.5 کیلومتر از تونل انتقال آب از جنوب استان به دریاچه اجرا شده است، گفت: تنها 5 کیلومتر برای بهره برداری از این طرح مهم و تاثیرگذار باقی مانده است که با تزریق اعتبار کارهای عملیاتی این راستا باقی مانده انجام می گردد.

سرخوش با بیان این که تراز فعلی دریاچه ارومیه 1271.24 متر است، اضافه نمود: این میزان در مدت مشابه سال گذشته 1270.40 متر بود که رشد 84 سانتی متری را شاهدیم.

وی به وسعت دریاچه اشاره نمود و گفت: وسعت دریاچه ارومیه هم اکنون 2785 کیلومتر مربع است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 1892 کیلومتر مربع بود.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه حجم آب دریاچه ارومیه 3 برابر شده است، توضیح داد: در حال حاضر دریاچه 3 میلیارد و 260 میلیون مترمکعب آب دارد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته یک میلیارد و 950 میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 40

به "سالانه تراز دریاچه ارومیه نزدیک به یک متر افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه تراز دریاچه ارومیه نزدیک به یک متر افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید