ساخت خودروی بدون پنجره!

به گزارش ساری فان، در اختراعی که به وسیله شرکت اپل به ثبت رسیده است، به نظر می رسد خودروی اپل(Apple Car) می تواند بدون پنجره باشد.

ساخت خودروی بدون پنجره!

به گزارش خبرنگاران ، ایسنا به نقل از دیلی میل نوشته است، طبق یک حق اختراع یا پتنت تازه، شرکت اپل خودروی خود را که بسیاری چشم انتظارش هستند، احتمالا بدون پنجره می سازد و به جای پنجره های شفاف از نمایشگرهای مجازی در اتاق خودرو استفاده خواهد نمود.

این غول فناوری حق اختراع یک سیستم خودروی واقعیت مجازی(VR) را به ثبت رسانده است که نماهای مجازی را با حرکت فیزیکی خودرو در حین سفر مطابقت می دهد؛ به عنوان مثال، اگر خودرو در حال حرکت به سمت پایین یک تپه باشد، این سیستم می تواند تصویر مجازی از یک ترن هوایی را در حین پایین رفتن نمایش دهد.

این حق اختراع نشان می دهد که جایگاه های داخل خودرو به گونه ای حرکت می نمایند که با جلوه های بصری مطابقت داشته باشند که بسیار شبیه به یک تجربه سینمایی همه جانبه خواهد بود.

این بدان معناست که نماهای دنیای واقعی که همه ما در هنگام عبور از خیابان و جاده از پنجره خودرو مشاهده می کنیم، به طور کامل با صحنه های گرافیکی مجازی جایگزین می شوند.

تصاویر مفهومی از ظاهر این خودرو که هم اکنون در رسانه های اجتماعی دست به دست می گردد، مورد تمسخر بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است و آن را به یک تابوت تشبیه نموده اند.

این تصاویر یک خودروی سیاه رنگ با سقف شیبدار را نشان می دهند که پنجره ای ندارد. البته این تصاویر به وسیله طراحان خارج از شرکت اپل ایجاد شده اند و طراحی خود این شرکت نیستند.

خودروی اپل قریب به یک دهه است که در حال توسعه است، اما هنوز هیچ صحبتی درباره زمان معرفی رسمی آن وجود ندارد.

این پتنت تازه به وسیله اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شده و در تاریخ 3 می لیست شده است.

اپل در این پتنت گفته است: سیستم واقعیت مجازی ممکن است نماهای مجازی ارائه دهد که نشانه های بصری را با حرکات فیزیکی که یک مسافر تجربه می نماید، مطابقت دهد. این سیستم VR ممکن است با جایگزین کردن محیط های مجازی با دنیای واقعی، تجربه های VR همه جانبه ای را ارائه دهد. سیستم های فعال خودرو یا سیستم های کنترل خودرو ممکن است با سیستم VR ادغام شوند تا جلوه های فیزیکی را با تجربیات مجازی ارائه دهند.

اپل می گوید این خودرو می تواند فریم های مجازی را حداقل در یکی از پنجره های خودرو نمایش دهد تا نماهای مجازی سه بعدی را برای مسافران فراهم کند.

نکته مهم اینکه مسافران مجبور نیستند از هدست واقعیت مجازی استفاده نمایند.

برای اینکه این ویژگی به رانندگی و سلامت و ایمنی مسافران خودرو آسیبی نرساند، خودروی اپل کاملاً خودران خواهد بود و در مسیری از پیش برنامه ریزی شده حرکت می نماید. اما به نظر می رسد که عموم مردم چندان به این طراحی مشتاق نیستند.

این پتنت دستمایه شوخی کاربران فضای مجازی شده است و به عنوان مثال یکی از کاربران نوشته است: می دانستم اپل از ویندوز(اشاره به معنی این کلمه به معنی پنجره و نام سیستم عامل مشهور شرکت مایکروسافت) خوشش نمی آید، اما نه تا این حد!

اپل ادعا می نماید که این طراحی می تواند به افرادی که ترس از حرکت در وسایل نقلیه دارند، یاری کند.

بیماری حرکت به علت درگیری بین حواس رخ می دهد؛ زمانی که چشمان ما حرکت را تشخیص می دهند، اما بقیه بدن این را حس نمی نماید.

اپل می گوید: وسایل نقلیه خودران ممکن است پنجره های محدود داشته یا حتی بدون پنجره باشند، بنابراین حرکاتی که مسافران در چنین وسایل نقلیه ای تجربه می نمایند، ممکن است با آنچه که از نظر بصری می بینند، مطابقت نداشته باشد و به طور بالقوه باعث بیماری حرکت گردد.

همانطور که گفته شد، اپل سال هاست که روی خودروی برقی خودران خود کار می نماید، اما تا به امروز جز این پتنت ها که بعضی احتمالات را ارائه می دهند، هیچ جزئیات رسمی منتشر نشده است.

اندی آلدرسون، مدیرعامل شرکت لیزینگ خودروی واناراما می گوید: اگرچه عملاً هیچ راهی برای دانستن اینکه محصول نهایی اپل چگونه خواهد بود، وجود ندارد، اما این پتنت ها شاید برترین نشانه برای مسیری است که اپل در پیش گرفته است.

در هر حال، حدس ها تا به امروز حاکی از صفحه نمایش لمسی و بزرگ در طول تمام داشبورد خودرو، یک خودروی سفید عجیب و غریب متشکل از یک غلاف کروی که حدود 360 درجه روی چهار چرخ می چرخد، خودرویی الهام گرفته شده از رایانه های مک اپل و استفاده از سیری به عنوان دستیار هوشمند مخصوص درون خودرو، بوده است.

تازهترین مطالب

دکمه Eco را در خودرو جدی بگیریم؟

کنترل اشیاء با قدرت فکر امکان پذیر می گردد!

همکاری بلانشت و مالیک در یک پروژه واقعیت مجازی

نگهداری از نوزادان مجازی!

گزارش های اخیر حاکی از آن است که کار بر روی خودروی اپل به وسیله این شرکت همچنان ادامه دارد، اگرچه این غول فناوری در خصوص پیشرفت آن بسیار مخفیانه عمل می نماید.

در ماه نوامبر فاش شد که شرکت اپل کریستوفر مور، مدیر سابق نرم افزار اتوپایلت شرکت تسلا را استخدام نموده است.

بلومبرگ در تحلیل این خبر نوشت: این حرکت نشان می دهد که اپل در کوشش برای توسعه فناوری خودران، رقابتی چالشی را با خودروسازانی مانند تسلا شروع نموده است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در مصاحبه ای کوتاه با بلومبرگ در سال 2017 تایید کرد که اپل در حال کار بر روی ساخت یک خودرو است، اگرچه او گفت که اپل بیشتر بر روی سیستم های خودران تمرکز دارد تا یک وسیله نقلیه فیزیکی.

کوک در این مصاحبه گفت: ما آن را به عنوان مادر تمام پروژه های هوش مصنوعی می بینیم. این احتمالاً یکی از دشوارترین پروژه های هوش مصنوعی برای کار کردن است.

به گفته منابعی که خبرگزاری رویترز در انتها سال 2020 به آنها اشاره نموده است، اپل سال 2024 را برای فراوری یک وسیله نقلیه مسافربری هدف قرار داده است، اگرچه همه گیری بیماری کووید-19 ممکن است اکنون این تاریخ را به تعویق انداخته باشد.

در سال 2015 میکی درکسلر، عضو هیات مدیره اپل به بیزنس اینسایدر گفت که استیو جابز فقید قبل از مرگش در سال 2011 به فکر ساختن یک خودرو بوده است.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1506

به "ساخت خودروی بدون پنجره!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت خودروی بدون پنجره!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید