رمان پشت در های بهشت درباره حوادث ناشنیده کوفه چاپ شد

به گزارش ساری فان، رمان پشت در های بهشت نوشته رضا کاشانی اسدی درباره رخداد های قبل و بعد واقعه عاشورا و جامعه کوفه، توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

رمان پشت در های بهشت درباره حوادث ناشنیده کوفه چاپ شد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، رمان پشت درهای بهشت نوشته رضا کاشانی اسدی درباره رخدادهای پیش و پس واقعه عاشورا و جامعه کوفه در آن موقع، به تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

نویسنده این کتاب، مخاطبش را به شهر کوفه و زمانی می برد که 10 هزار نامه برای امام حسین (ع) فرستاده شده و از او دعوت نموده اند برای امامت به کوفه بیاید. اما با ورود عبیدالله بن زیاد، ورق برمی گردد و کوفه روی دیگرش را نشان می دهد. در نتیجه کوفه در اختیار ابن زیاد قرار گرفته و مردم شهر و قبایل برای بیعت با او، از هم سبقت می گیرند.

داستان این رمان درباره جوانی به نام موقع است که مقابل پدر خود می ایستد و خواهان رسیدن به لشگر امام حسین (ع) است. موقع، شاگرد ویژه حبیب بن مظاهر (ع) است. وقتی حبیب به قصد پیوستن به امام حسین(ع) از کوفه خارج می گردد، موقع با واقعیتی روبرو می گردد که ...

رضا کاشانی اسدی در رمان پشت درهای بهشت، فضای خدعه و خفقان زمان شهادت امام حسین(ع) را تصویر نموده و بعضی از عبرت های ماجرای عاشورا را در قالب داستان بیان نموده است. او با استفاده از روایات تاریخی، ماجرای زندگی فردی را به تصویر کشیده که بخشی از زوایای پنهان آن برهه تاریخی را برای مخاطب روشن می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 612

به "رمان پشت در های بهشت درباره حوادث ناشنیده کوفه چاپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمان پشت در های بهشت درباره حوادث ناشنیده کوفه چاپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید