رسیدگی به پرونده مرگ زن کرمانشاهی توسط بازپرس ویژه قتل

به گزارش ساری فان، دادستان مرکز استان کرمانشاه با بیان اینکه پرونده مرگ زن کرمانشاهی توسط بازپرس ویژه قتل رسیدگی می گردد، گفت: برخلاف ادعای رسانه های معاند، هیچ گونه آثار ضرب و جرح روی بدن متوفی وجود نداشت.

رسیدگی به پرونده مرگ زن کرمانشاهی توسط بازپرس ویژه قتل

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کرمی دادستان مرکز استان کرمانشاه در گفت وگویی تلویزیونی در مورد حادثه مرگ یک زن میانسال در جریان تخریب یک سازه ساختمانی، گفت: در مورد حادثه مورد نظر طبق گزارش مرجع انتظامی، خانم 61 ساله ای به نام آسیه پناهی در درمانگاه چشمه سفید در شهر کرمانشاه فوت نموده است.

وی اضافه نمود: بلافاصله جسد این فرد به پزشکی قانونی منتقل شد، اما تعیین شد این فرد هیچ گونه آثار ضرب و جرح بر روی بدنش وجود ندارد، که همین امر باعث شد تا دستور کالبدشکافی داده گردد.

کرمی گفت: در اینگونه پرونده ها برای آنکه قاضی بتواند در مورد حادثه اظهارنظر کند، باید منتظر ماند و دید علت تامّه فوت چه بوده است.

دادستان مرکز استان کرمانشاه گفت: واحد تخریب شده توسط شهرداری در حاشیه شهر قرار داشته و شهرداری به وظایف قانونی خود ذیل ماده 55 قانون نسبت به تخریب این بنا که با بلوک سیمانی و بدون استحکام ساخته شده اقدام نموده است.

دادستان مرکز استان کرمانشاه ادامه داد: البته ما معتقدیم شهرداری می توانسته است با مدیریت بهتر و با استفاده از ظرفیت های نهاد های حمایتی و یاری دریافت از دستگاه هایی نظیر بهزیستی و کمیته امداد، این زن میانسال را قانع کند و او را دعوت به آرامش نموده و سپس نسبت به پاکسازی آن سازه اقدام کند.

کرمی گفت: ما معتقدیم این بی تدبیری اتفاق افتاده است، اما آنچه مسلم است این است که هیچ گونه جراحتی در بدن این زن وجود نداشته است.

وی گفت: ما به شهروندان و همه هم وطنان این قول را می دهیم که این پرونده را با جدیت و با رعایت تمام قوانین و توجه به حقوق شهروندی مورد رسیدگی قرار دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که معمولاً در زمان اجرای حکم تخریب چنین بنا هایی نمایندگانی از سازمان ها و دستگاه ها حضور دارند، آیا نماینده ای هم از دادستانی حضور داشته است یا خیر، گفت: در این پرونده هیچ نماینده ای از دادستانی در محل حضور نداشته است، زیرا شهرداری درخواستی برای حضور نماینده دادستانی یا دادگستری نداشته است.

مجری از وی پرسید، چگونه ممکن است هیچ نماینده ای از طرف شما در آنجا نداشته باشد، وی ادامه داد: بعضی از پرونده ها به حکم دادگاه باید ساختمان یا محلی تخریب گردد که در این پرونده ها نماینده دادستان به عنوان مجری اجرای حکم دادگاه حضور پیدا می نماید، اما در بعضی پرونده ها خود شهرداری به وظایف ذاتی اش عمل می نماید که اینجا از این دست پرونده بوده است.

کرمی گفت: به هر تقدیر ما این پرونده را یک پرونده قتل متصور شده ایم و به همین دلیل پرونده را به بازپرس ویژه قتل ارجاع داده ایم و از وی خواسته ایم کمافی السابق با جدیت و رعایت تمام جوانب موضوع را آنالیز کند.

دادستان مرکز استان کرمانشاه گفت: هرچند تا زمانی که علت تامّه فوت تعیین نگردد، نمی توان هیچ گونه اظهارنظر دستی درباره این پرونده داشت.

کرمی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا بستگان این خانم شکایتی داشته اند یا خیر، گفت: برادر این خانم شکایتی مطرح نموده که اتفاقاً همین شکایت مبنای رسیدگی به پرونده قرار گرفته است.

دادستان مرکز استان کرمانشاه گفت: البته این نکته را هم باید بدانیم که برخلاف آنچه در رسانه های معاند و بعضی رسانه های داخلی درباره مرگ این خانم مطرح شد صحت ندارد و اینگونه نبوده که این خانم در زیر آوار مدفون گردد و یا مورد ضرب و جرح واقع شده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 414

به "رسیدگی به پرونده مرگ زن کرمانشاهی توسط بازپرس ویژه قتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به پرونده مرگ زن کرمانشاهی توسط بازپرس ویژه قتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید