دیوار چهارم در جشنواره معتبر لایپزیگ جایزه گرفت

به گزارش ساری فان، تهران (پانا) - انیمیشن دیوار چهارم ساخته محبوبه کلایی جایزه بهترین انیمیشن جشنواره لایپزیگ آلمان، در بخش جنبی را دریافت کرد.

دیوار چهارم در جشنواره معتبر لایپزیگ جایزه گرفت

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی، به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی، دیوار چهارم تولید مرکز توسعه امسال حضوری پیروز در جشنواره های مختلف داشته است. این انیمیشن به تازگی در جشنواره مهم لایپزیگ، در بخش مسابقه فیلم های کوتاه بین الملل حضور داشت. در این بخش، 12 فیلم کوتاه (6 انیمیشن و 6 مستند) در رقابت بودند. دیوار چهارم همچنین در بخش جنبی جشنواره نیز نمایش یافت و توانست از بین 19 انیمیشن پذیرفته شده در این بخش جایزه Mephisto 97.6 را که به نام رادیو، رسانه دانشگاه لایپزیگ و با حمایت از آثار غیرتجاری اهدا می شود، به دست آورد.

این انیمیشن کوتاه، جایزه بهترین فیلم نوزدهمین جشنواره بین المللی انیمیشن فانتوش سوییس، و جایزه بهترین فیلم تولید اول هیات داوران جشنواره بین المللی انیمافست زاگرب را در کارنامه دارد.

جشنواره فیلم های مستند و انیمیشن لایپزیگ آلمان با سابقه بیش از شصت سال برگزاری یکی از مهم ترین جشنواره های جهانی مستند و انیمیشن و آثار روایی تعاملی است که از نظر هنری بر منحصر بفرد و شخصی بودن آثار، و از نظر محتوایی بر صلح و ارزش های انسانی تأکید دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1288

به "دیوار چهارم در جشنواره معتبر لایپزیگ جایزه گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار چهارم در جشنواره معتبر لایپزیگ جایزه گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید