خسروی: پروتکل داوران فوتبال برای اولین بار در ایران تنظیم شد، فدراسیون فوتبال آن را ترجمه و به فیفا ارسال کند

به گزارش ساری فان، داور پیشین فوتبال ایران به همراه آموزشگاه داوران فوتبال، پروتکلی پیشنهادی برای در امان ماندن داوران از ابتلا به ویروس کرونا تنظیم نموده اند.

خسروی: پروتکل داوران فوتبال برای اولین بار در ایران تنظیم شد، فدراسیون فوتبال آن را ترجمه و به فیفا ارسال کند

به گزارش ساری فان، علی خسروی داور پیشکسوت فوتبال کشورمان به همراه آموزشگاه داوران فوتبال ایران، پروتکلی درباره رفتار داوران در مسابقات در شرایط همه گیری و مواجهه با ویروس کرونا تدوین نموده اند که متن کامل این قوانین پیشنهادی در بخش پیوست آمده است. این سند به سازمان لیگ فوتبال ارسال شده و قرار است مسئولان این سازمان درباره اجرا شدن یا نشدن آن در دیدارهای فوتبال کشور، تصمیم گیری نمایند.

علی خسروی، داور پیشکسوت فوتبال ایران درخصوص این پروتکل به خبرنگار ورزشی ساری فان گفت: مدت ها بود منتظر بودیم مسئولان فدراسیون فوتبال در شرایط فعلی، حرکتی برای داوران نمایند. در این باره با صفیری (سرپرست کمیته داوران) صحبت کردم و برای داوران، از زمانی که از خانه خود برای قضاوت یک مسابقه خارج می شوند تا زمانی که به خانه برمی گردند، پیشنهادهایی مطرح کردیم. این پروتکل ها برای تامین امنیت بهداشتی داوران، خانواده های آنها و افرادی است که با این عزیزان در ارتباط هستند.

وی در ادامه اضافه نمود: ما تماس میان بازیکنان و داوران را به حداقل رساندیم و پیشنهاد کردیم چهار تا پنج داور در هر مسابقه حضور داشته باشند. گفتیم داور در جلسات شرکت نکند و نماینده اش در جلسه حاضر باشد، در رستوران ها غذا نخورد و در هتلی جدا ساکن باشد. من داور بودم و خودم و خانواده ام بارها تهدید شدیم. متاسفانه کسی به فکر داوران نیست. اگر پنج بازیکن یک تیم کرونا بگیرند، 20 بازیکن دیگر هم هستند، اما اگر دو نفر از یک تیم داوری کرونا بگیرد، بازی باید تعطیل گردد. کسی در دنیا برای داوران، چنین کاری ننموده است و این اتفاق برای اولین بار در ایران رخ می دهد.

وی با بیان اینکه این پیش نویس به فدراسیون فوتبال ارائه شده و امیدوار است با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی عملی گردد، گفت: پیشنهاد می کنم فدراسیون فوتبال این پروتکل را ترجمه نموده و حتی به فیفا بفرستد. با سهیل مهدی در این باره صحبت کردم و قرار شد روز شنبه با مدیران فدراسیون پزشکی ورزشی صحبت کند. من این متن را به هراتیان فرستادم که هیچ پاسخی به آن نداد. یک ماه روی این پروتکل کار شده است. ما باید برای ساری فان و مدیران تیم ها هم پروتکل داشته باشیم. امیدوارم اگر سوالی وجود دارد، از من بپرسند یا آن را ویرایش نمایند. ما می توانیم این پروتکل را به سایر کشورهای دنیا هم بفرستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 458

به "خسروی: پروتکل داوران فوتبال برای اولین بار در ایران تنظیم شد، فدراسیون فوتبال آن را ترجمه و به فیفا ارسال کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسروی: پروتکل داوران فوتبال برای اولین بار در ایران تنظیم شد، فدراسیون فوتبال آن را ترجمه و به فیفا ارسال کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید