توضیحات کمالوندی درباره اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

به گزارش ساری فان، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان توضیحاتی در خصوص اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه مذاکرات وی با مقامات ایران در جریان سفر اخیرش به تهران، سازنده بوده اما به نتیجه نرسیده است، ارائه کرد.

توضیحات کمالوندی درباره اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران شامگاه چهارشنبه در مصاحبه ای در خصوص اظهارات رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که مذاکرات ایران و آژانس در جریان سفر مدیرکل این نهاد به تهران به دلیل اینکه موضوعات متعددی مطرح بوده و مدیرکل آژانس نیز باید برای شرکت در نشست شورای حکام به وین بازمی گشته است، ناتمام مانده است اما دو طرف توافق کرده اند که مذاکرات در آینده ادامه یابد.

کمالوندی در پاسخ به این سؤال که منظور گروسی از گفتن این جمله که مذاکرات سازنده بود اما به توافقی دست نیافتیم چیست، گفت: آقای گروسی اشاره کردند که ما مذاکرات داشتیم، سازنده بود اما به نهایت نرسید. ایشان از کلمه inconclusive استفاده کردند که به معنای ناتمام ماندن است.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه مسئله ما اجزای مختلف داشت، موضوعات متعددی مطرح بود و ایشان نیز وقت کم داشت زیرا در آستانه نشست شورای حکام به ایران سفر کرده بود، نتوانستیم که همه مسائل را به سرانجام برسانیم و جمع بندی نهایی داشته باشیم. اما قرار شد که گفتگوها را ادامه بدهیم.

کمالوندی اعلام کرد: همان طور که ایشان هم اشاره کردند، تعاملات و همکاری با آژانس ادامه دارد و ان شاءالله ظرف روزها و هفته های آینده پیگیری خواهیم کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1326

به "توضیحات کمالوندی درباره اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات کمالوندی درباره اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید