تماشا کنید: تست سقوط گوشی های تاشو گلکسی Z Flip و موتورولا ریزر

به گزارش ساری فان، گلکسی Z Flip و موتورولا ریزر جدیدترین گوشی های تاشویی هستند که هر دو از طراحی عمودی بهره می برند. این دو گوشی اصلا قیمت پایینی ندارد و ریزر با قیمت 1500 دلاری و گلکسی Z Flip با قیمت 1380 دلاری روانه بازار شده است. بخش عمده بدنه بیرونی Z Flip از شیشه تشکیل شده و نمایشگر آن هم مجهز به پوشش شیشه ای است. برای بدنه و نمایشگر ریزر هم از ترکیب شیشه، پلاستیک و فریم فولاد ضد زنگ استفاده شده است. در ادامه می توانید این ویدیو را تماشا کنید.

تماشا کنید: تست سقوط گوشی های تاشو گلکسی Z Flip و موتورولا ریزر

یکی از مهم ترین نگرانی های مربوط به این نوع گوشی ها، بحث دوام آن ها است و برای آنالیز این موضوع در کنار انجام کارهای مختلف، معمولا تست سقوط هم انجام می گردد. در همین زمینه، دو تن از کارشناسان سایت CNET این دو گوشی را به خیابان برده اند تا از ارتفاع کم آزمایش سقوط را انجام دهند. باید خاطرنشان کنیم چنین آزمایشی دقیق و علمی نیست ولی مطمئنا تا حدی می تواند شرایط دوام این دو گوشی در برابر ضربات را نشان دهد.

سقوط اول: از ارتفاع حدودا 1 متری، گوشی بسته

این آزمایش مربوط به زمانی است که گوشی به صورت ناخواسته از ارتفاع هم سطح جیب سقوط می نماید. برای این کار، هر دو گوشی در حالت بسته از سمت دوربین در ارتفاع موردنظر در یک پیاده رو رها شدند.

موتورولا ریزر

این گوشی در همان سمت موردنظر بر روی زمین سقوط کرد و بر روی نمایشگر بیرونی آن یک ترک ایجاد شد. با وجود این آسیب، دوربین و پنل لمسی خراب نشدند و کارکرد خود را حفظ کردند.

گلکسی Z Flip

این گوشی دچار آسیب شدیدتری شد و ترک های متعددی بر روی پنل حاوی نمایشگر و دوربین به وجود آمد. البته دوربین این گوشی هم از این سقوط آسیبی ندید.

هر دو گوشی بعد از این سقوط به راحتی باز و بسته می شوند و نمایشگر داخلی آن ها سالم مانده است.

سقوط دوم: از ارتفاع حدودا 1.5 متری، گوشی باز شده

برای سقوط دوم، از ارتفاع بالاتر هر دو گوشی به صورت باز شده از طرف نمایشگر اصلی به زمین افتادند.

موتورولا ریزر

اگرچه بعد از این سقوط نمایشگر تاشو این گوشی مسئله ای نداشت و به خوبی کار می کرد، اما بخش فوقانی آن که حاوی اسپیکر مکالمه است، خرد شده است.

گلکسی Z Flip

بخش هایی از فریم اطراف نمایشگر آسیب دید اما خود نمایشگر از سقوط در این ارتفاع جان سالم به در برد.

سقوط سوم: افتادن هنگام باز کردن گوشی از ارتفاع حدودا 1.5 متری

برای این آزمایش، دو کارشناس موردنظر موقعیت افتادن گوشی هنگام باز کردن آن را شبیه سازی کردند. از آنجایی که برای این آزمایش نمی تواند حالت دقیق سقوط را معین کرد، هر دو در نواحی متفاوتی به زمین برخورد کردند.

موتورولا ریزر

در نمایشگر بیرونی چند ترک جدید دیده می گردد ولی همچنان می تواند کار خود را انجام دهد. نمایشگر داخلی هم دچار آسیب جدی نشده است.

گلکسی Z Flip

آسیب مربوط به پنل بیرونی بیشتر شد و به بخش های دیگری سرایت کرد. اما خود نمایشگر تاشو ظاهر جذاب خود را حفظ نموده و این گوشی مانند موتورولا ریزر به خوبی باز و بسته می گردد.

نتیجه نهایی

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران فکر می نمایند گوشی های تاشو در چنین سقوط هایی به راحتی چند تکه می شوند، عملکرد گلکسی Z Flip و موتورولا ریزر بهتر از حد انتظار بوده است. اگرچه از همان سقوط اول ترک هایی در بدنه آن ها ظاهر شد، ولی نمایشگر اصلی در برابر این ضربات جان سالم به در بردند. اما در هر صورت دوام این گوشی ها به پای گوشی های تاشو قدیمی نمی رسد ولی بدون شک این گوشی ها هم نسل به نسل مقاوم تر خواهند شد.

منبع: Cnet

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 216

به "تماشا کنید: تست سقوط گوشی های تاشو گلکسی Z Flip و موتورولا ریزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشا کنید: تست سقوط گوشی های تاشو گلکسی Z Flip و موتورولا ریزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید