تخصیص اعتبار 11میلیارد ریالی برای مرمت کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ

به گزارش ساری فان، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در سفر به شهرستان ساوجبلاغ، از تخصیص اعتبار 11میلیارد ریالی برای مرمت کاروانسرای ینگی امام اطلاع داد.

تخصیص اعتبار 11میلیارد ریالی برای مرمت کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ

جهت دریافت خدمات قیمت بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، فریدون محمدی گفت: این اعتبار از محل اعتبار توازن اشتهارد که در اختیار فرمانداری این شهرستان بوده در نظر گرفته شده است.

او اضافه نمود: طبق مذاکرات انجام شده با فرمانداری شهرستان اشتهارد مقرر شد که در قالب تفاهم نامه ای، اعتبار موردنظر برای مرمت و بازسازی کاروانسرای ینگی امام در اختیار میراث فرهنگی قرار داده گردد و اقدامات لازم برای برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار پروژه مرمت این بنای تاریخی انجام گردد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با اشاره به اینکه کاروانسرای سنگی امام در میان کاروانسرای دوره صفویه سرآمد و شاخص است، اظهار کرد: ویژگی هایی که موجب شده این کاروانسرا را از دیگر کاروانسراهای ساخته شده در دوران صفوی متمایز کند، وسعت زیاد این بنا، نوع معماری به کاررفته در آن، موقعیت قرارگیری بنا به لحاظ نزدیکی به کرج و تهران و همچنین ماندگاری اسکلت بنا نسبت به طول قدمت آن است.

او با اشاره به وجود یک تپه تاریخی در نزدیکی کاروانسرای ینگی امام اضافه نمود: قرارگیری یکی از بقاع متبرکه در نزدیکی این کاروانسرا، وجه تمایز آن با دیگر کاروانسراهای دوران صفوی است.

محمدی توضیح داد: امید است هرچه زودتر با تخصیص اعتبار ویژه مرمت کاروانسرای ینگی امام و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای پیشبرد این پروژه، اقدامات مربوطه در این مورد شروع گردد، در کنار آن کوشش برای جذب منابع ملی و حداکثری از محل منابع ملی و استانی نیز انجام می گردد تا بتوانیم بحث مرمت این کاروانسرا را به طور کامل اجرایی کنیم.

او اضافه نمود: این کاروانسرا می تواند یکی از بهترین مقاصد و جاذبه های گردشگری استان گردد و باید جزء برنامه های مهم و اصلی این اداره کل باشد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز بابیان اینکه بناهای تاریخی باارزش در استان فرصت های بی نظیر برای توسعه گردشگری است، اظهار کرد: باید هرچه زودتر این فرصت ها را به محصولات گردشگری البرز تبدیل کنیم تا در قالب آن بتوانیم در بازار گردشگری جهان مجموعه ای از این جاذبه ها را ارائه کرد و در کنار جذب گردشگران داخلی بتوانیم در افزایش تعداد جهانگرد های خارجی برای کشور و به تبع آن استان البرز گام مهمی برداریم. به طور یقین توجه به جاذبه های گردشگری استان و استفاده از توان این بخش نقش مهمی در بالا بردن سطح مالی دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 310

به "تخصیص اعتبار 11میلیارد ریالی برای مرمت کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص اعتبار 11میلیارد ریالی برای مرمت کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید