تاکید روسیه بر لزوم حل فوری مسائل میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی

به گزارش ساری فان، نمایندگی روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در توییتی از ادامه دار شدن مسئله بازدید از دو مکان در ایران ابراز تاسف و بر لزوم حل آن میان تهران و آژانس تاکید نمود.

تاکید روسیه بر لزوم حل فوری مسائل میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نمایندگی روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در توییتی از این که هنوز تهران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد مسئله دسترسی به دو مکان در ایران با هم به توافق نرسیده اند، ابراز تاسف کرد.

در توییت نمایندگی روسیه در سازمان های بین المللی به نقل از میخائیل اولیانوف نماینده مسکو آمده است: بسیار از این که هنوز تهران و دبیرخانه (آژانس) مسئله دسترسی به دو مکان در ایران را که مورد توجه آژانس واقع شده است حل ننموده اند، متاسف و نگران هستیم. با این وجود هیچ دلیلی برای عظیم کردن این مسئله وجود ندارد.

در توییت دیگر نمایندگی روسیه آمده است: مایلیم یک بار دیگر تاکید کنیم احتیاج است که ایران و دبیرخانه (آژانس) مسائل فعلی را فوراً حل نمایند.

اکانت نمایندگی روسیه همچنین در توییتی دیگر به نقل از اولیانوف نوشت: جای تعجب است که شورای حکام (آژانس بین المللی انرژی اتمی) بیش از یک سال است که خود را درگیر مسائلی نموده که خطری برای گسترش سلاح های هسته ای محسوب نمی گردد. ما درباره تحقیقات تاریخی صحبت می کنیم که از نظر نظارت بر شرایط کنونی برنامه هسته ای ایران، در درجه سوم اهمیت برخوردار است.

روز دوشنبه بود که شورای حکام نشستی را برگزار کرد و در بخشی از آن به تکرار اتهامات بی اساس مبنی بر اجازه ندادن ایران برای دسترسی به دو مکان، پرداخته شد. در آن نشست، سه کشور اروپایی طرف برجام با تنظیم قطعنامه ای از ایران خواسته اند کاملاً با تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند.

بامداد امروز (پنجشنبه) نیز میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با ارائه توضیحاتی درباره نشست امروز شورای حکام آژانس اتمی درباره ایران، ابراز امیدواری کرد این شورا شرایط حول مسئله هسته ای ایران را وخیم تر نکند.

در مورد جلسه امروز، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در پیامی به شورای حکام آژانس یادآوری کرد، وین، تقریباً آخرین سنگر چندجانبه گرایی است اما چنانچه شورای حکام در این هفته دوراندیشی لازم را نشان ندهد، این نیز به قصه ای فراموش شده تبدیل می گردد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 474

به "تاکید روسیه بر لزوم حل فوری مسائل میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید روسیه بر لزوم حل فوری مسائل میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید